پـشتیبـانـی ۰۲۱۷۲۳۶۱
مسکن آکس هوم
برنامه ریزی برای ساختن خانه
1400/05/13  /
  • دانستنی های عمومی ملکی

برنامه ریزی برای ساختن خانه

تعیین بودجه

در ابتدا ، فرد باید تعیین کند که چقدر می تواند هزینه کند و در مورد هزینه ساخت و ساز جدید فکر کند ، که به توسعه برنامه هایی برای ساخت و ساز متناسب با بودجه فرد کمک می کند ، زیرا پول بزرگترین مانع برای ساخت خانه است. تهیه یک برنامه مالی ، سایر هزینه ها به غیر از هزینه های ساخت و ساز مانند هزینه خدمات ، مالیات و نیازهای اولیه خانه نیاز به بیمه دارد.

انتخاب مکان برای ساخت

اگر شخصی زمینی برای ساختن خانه جدید خود ندارد ، باید با صحبت با متخصصان در این زمینه به دنبال قیمت قطعات زمین باشد ، زیرا 20-25 درصد از مراحل ساخت و ساز به زمین بستگی دارد ، و از آنجا که اکثر مردم ترجیح می دهند خانه های خود را در محیطی آرام و طبیعی و دور از ترافیک و سر و صدا بسازند ، بنابراین فرد هنگام انتخاب زمین خود باید عوامل متعددی را در نظر بگیرد ، مانند: شرایط زمین خاک ، وجود زهکشی ، منطقه بندی و ماهیت ساخت و ساز در منطقه.

برنامه ریزی و طراحی جهت ساخت خانه

انتخاب معمار و پیمانکار

در فرایند ساخت و ساز مهم است که از یک معمار حرفه ای استفاده کنید تا بتواند ایده های شما را بشنود و آنها را روی زمین ارائه دهد و برای طراحی خانه مانند یک نقشه بردار ، پیمانکار و دیگران به یک تیم متخصص نیاز دارد. انتخاب یک دفتر مهندسی خوب و بحث در مورد همه خدمات ارائه شده توسط این دفتر برای برآوردن الزامات صاحب خانه بسیار مهم است.

مرحله طراحی

پس از تصویب نقشه های اولیه توسط مالک و تأیید آنها توسط شهرداری ذیصلاح ، دفتر مهندسی بر روی تهیه نقشه های اجرایی و اسناد فنی کار می کند که بر اساس آنها روند ساخت و ساز انجام می شود. و در نهایت توسط شهرداری فرعی که ملک در محدوده آن قرار دارد و بر اساس آن مجوز اجرای ساختمان صادر می شود ، تأیید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید 0 نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}