پـشتیبـانـی ۰۲۱۷۲۳۶۱
مسکن آکس هوم
ساخت ارزان خانه و آپارتمان
1400/05/15  /
  • دانستنی های عمومی ملکی

ساخت ارزان خانه و آپارتمان

نحوه ساخت خانه های ارزان قیمت

در این مقاله قصد داریم تا امکان ساخت خانه ارزان و نحوه ساخت خانه های ارزان قیمت را برای شما شرح دهیم. روش های مورد استفاده در ساختن آپارتمان و خانه با کمترین هزینه نیاز شدیدی به هوشمندی و بروز بودن مهندس معمار آن دارد. مهندس معمار با تسلط به علوم روز دنیا و دانش ساخت خانه بدون اسکلت و ساخت خانه با کامپوزیت می تواند مقاوم ترین ساختمان را برای شما بسازد. این بناها بعضا بدون ستون ساخته شده و بیشتر آن ها برای ساخت خانه های روستایی ارزان یا ویلا در باغ می باشد.

راه حل ساخت خانه و آپارتمان با کمترین امکانات

بنابراین لازم است تا پیمانکار شما به روشهای نوین ساختمان سازی در ایران نیز تسلط کامل داشته باشد. در این خصوص تجربه کافی نیز بسیار حائز اهمیت است. مانند تسلط کارگران و استاد معمار شما به ساخت خانه یا ساندویچ پانل. مهدس و استاد معمار خلاق و با تجربه می تواند روش هایی جهت ساخت خانه با کمترین امکانات را در پیش بگیرد، بطوری که شما از اصول ساختمان سازی و ایمن بودن آن در برابر حوادث نیز دور نشوید. این فاکتور در هنگام بنا کردن خانه و سوئیت ارزان در روستاها و ویلا در باغ هایی که دسترسی و انتقال تجهیزات به آن سخت و بعضا نا ممکن است، بسیار موثر می باشد.

چگونه با کمترین هزینه خانه بسازیم؟

موضوع ساخت خانه با مشخصات خوب و با کمترین هزینه ممکن اصلی ترین دغدغه سرپرست خانواده یا همسران است. برنامه ریزی خوب برای این کار عنصر مهمی در موفقیت آن ها محسوب می شود. به منظور ایجاد و ساخت خانه با کمترین هزینه اقتصادی ، باید قبول کرد این قبیل خانه ها اغلب دارای سادگی در طراحی داخلی و خارجی هستند و از دکوراسیون داخلی عالی برخوردار نخواهند بود.

ساخت خانه و آپارتمان با کمترین هزینه

تعیین بودجه ساخت خانه

لازم است فرد با توجه میزان پول و بودجه ای که دارد خانه بسازد. بدین منظور باید تمام سرمایه خود را محاسبه کند تا بتواند با توجه به توان مالی خود مصالح و ملزومات ساختمانی و غیره را خریداری کند.

اولویت بندی در ویژگی های ساختمان

با توجه به بودجه ای که دارید می خواهید خانه شما چگونه باشد؟ اولویت شما در چیست؟ حتی شرکت های بزرگ ساختمانی نیز گاها از بین موارد زیر اولویت بندی می کنند:

  • مقاومت ساختمان در برابر زلزله و بلایای طبیعی.
  • استفاده از مصالح نسوز و مقاوم سازی واحدها در برابر آتش سوزی.
  • افزایش سرعت ساخت و چشم پوشی از کیفیت.
  • عایق کردن ساختمان جهت حفظ انرژی.
  • بزرگ کردن نقشه آپارتمان جهت افزایش تعداد واحد و ...

استخدام کارشناسان ساخت

یک مهندس عمران خوب در جهت ساخت آپارتمان و خانه بصورت ارزان پیدا کنید که هزینه ای متناسب با بودجه شما دریافت کند و سپس با او برنامه ای برای جلوگیری از اشتباهات هنگام ساخت تهیه کنید. این امر به این دلیل است که اصلاح هر اشتباهی اغلب دو برابر هزینه خواهد داشت. پس از آن مرحله تعیین محل زمینی که باید در آن ساخته شود ، فرا می رسد و ترجیحاً مکان هایی را انتخاب کنید که قیمت زمین علاوه بر رفع نیاز مطمئن باشد. اینکه زمین کاربری مسکونی دارد و زمین کشاورزی یا منابع طبیعی نباشد.

بهره برداری از کل فضای خانه

به عنوان مثال ، لازم نیست اتاق خواب ها بزرگ باشند ، آنها فقط برای خواب در نظر گرفته شده اند. مثال های دیگری نیز وجود دارد؛ اگر مساحت اتاق های نشیمن را بزرگتر از مساحتی کنیم که می تواند توسط خانواده ای اشغال شود که تعداد آن ها از سه یا چهار نفر تجاوز نمی کند، بقیه عناصر خانه را نیز متناسب با آن ها قرار دهید.

تنظیم مقدار مصالح ساختمانی

میزان مصالح ساختمانی مورد نیاز خود مانند آهن، سیمان، آجر و ... را با مهندس خود تعیین کنید و از خرید مقادیر بیشتری از این مصالح بیش از نیازتان خودداری کنید.

تخمین قیمت مصالح

از ساخت و ساز در دوره ای که بازار دستخوش تورم است و شاهد گران ترین موج قیمت لوازم و مصالح ساختمانی هستید، چشم پوشی کرده و به زمان دیگری موکول کنید.

اصول ساخت را کنار نگذارید

درک اینکه موضوع ساخت خانه با کمترین هزینه ، به معنای صرفه جویی در هزینه اصول اولیه مانند عایق کاری ساختمان، ایمن کردن آن در برابر زلزله و دیگر اتفاقات ، کیفیت کاشی و سرامیک یا کف انتخاب شده در مرحله نهایی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید 0 نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}