پـشتیبـانـی ۰۲۱۷۲۳۶۱
مسکن آکس هوم
محله فرمانیه تهران
1400/12/15  /
 • مناطق و محلات تهران

محله فرمانیه تهران

محله فرمانیه که از قدیمی‌ترین مناطق تهران است با توجه به قدمت 200 ساله خود یکی از مناطق اعیان‌نشین تهران نیز محسوب می‌شود. این منطقه که با سرسبزی و کوچه‌های باریکش شناحته می‌شود برای خیلی از افراد و سرمایه‌گذاران جذابیت خاصی دارد. اگرشما هم در زمره افرادی قرار دارید که خواهان خرید آپارتمان در فرمانیه هستید، بهتر است که با این منطقه بهتر آشنا شوید، بنابراین ما به عنوان یکی از بهترین بنگاه های مشاور املاک در فرمانیه همراه شما هستیم. فرمانیه در منطقه یک شهرداری و شمالی‌ترین قسمت تهران واقع شده است.شما در صورت جست‌‌و‌جو آپارتمان برای سکونت یا سرمایه‌گذاری در فرمانیه می‌توانید آگهی‌ املاک فرمانیه را به صورت تفکیک‌شده مورد بررسی قرار دهید، ما در این‌جا شما را با تاریخچه فرمانیه، وضعیت خرید و فروش آپارتمان، رهن و اجاره خانه در فرمانیه‌، قیمت‌های خرید و فروش برج، امکانات و وضعیت رفاهی اهالی این منطقه آشنا خواهیم کرد تا بهترین تصمیم را بگیرید.

قیمت ملک در فرمانیه

قیمت خانه و ملک کلنگی در فرمانیه

قیمت خریدخانه و آپارتمان در فرمانیه

قیمت رهن و اجاره خانه و آپارتمان در فرمانیه

تاریخچه فرمانیه

فرمانیه همان‌طور که از نام آن برمی‌آید پر از رمز و راز است اما چه داستانی در دل خود دارد؟ همان‌طور که در متن‌های بالاترهم اشاره کردیم، قدمتی 200 ساله دارد و به اواخر سلطنت قاجار برمی‌گردد. نخست وزیر آن دوران شخصی به نام شاهزاده عبدالحسین میرزا فرمانفرما بود که اراضی این منطقه تحت تملک وی بود. او این اراضی را در سال 1326 قمری «1288 خورشیدی» از محمدخان آصف السلطنه داماد کامران میرزا، بزرگ‌ترین مالک زمین‌های کامرانیه خرید و در زمان حیات، این اراضی را بین همسران و فرزندان خود تقسیم کرد تا بعد از مرگ، فرزندان دچار مشکل نشوند. افسوس که او هرگز فکر نمی‌کرد که فرزند ارشدش بخشی از املاک خود را به سفارت ایتالیا خواهد فروخت. مهم‌ترین دلیل سکونت اتباع خارجه در فرمانیه وجود سفارت‌ ایتالیا و دیگر سفارت‌خانه‌ها است. علاوه بر سفارت‌‌خانه‌‌ها باغ‌ها و عمارت‌های متعددی در این محله مرفه‌نشین خودنمایی می‌کند.

خرید و فروش آپارتمان در محله فرمانیه

همان‌طور که می‌دانید محله فرمانیه از گران‌ترین و لوکس‌ترین مناطق تهران محسوب می‌‌شود اما آیا دلیل آن را هم می‌دانید. در این بند به شما وضعیت خرید و فروش آپارتمان در فرمانیه و دلیل گرانی آن را توضیح خواهیم داد. مهم‌ترین دلیل قیمت گرانی آپارتمان‌ها در محله فرمانیه، خوش آب و هوا بودن و متراژ بالای واحد‌ها است. ازدیگر دلایل می‌توان به دسترسی عالی آن اشاره نمود که در ادامه با جزیيات بیشتری توضیح خواهیم داد. براساس گزارش‌های به دست آمده از سایت دیوار، خرید و فروش آپارتمان‌ فرمانیه از متری 60 میلیون تومان شروع و به متری 150 میلیون تومان نیز می‌رسد. البته که با وجود آپارتمان‌های لوکس با متراژ بالاتر، قیمت‌های بالاتر نیز به چشم می‌خورد.

برای آن‌که بهترین تصمیم را در خرید و سرمایه‌گذاری در این منطقه انجام بدهید، بهتر است که با مشاوران تخصصی فرمانیه آکس هوم تماس بگیرید.

شرایط زندگی در محله فرمانیه یکی از بهترین نقاط تهران

دسترسی های فرمانیه

فرمانیه از شمال به جماران و نیاوران، از شرق به اراج، محله آجودانیه و اقدسیه از غرب به محله چیذر، محله حکمت و تجریش و از جنوب به بزرگراه صدر، محله‌های قیطریه و اخیاریه منتهی می‌شود. برای دسترسی به این منطقه می‌توان گفت در حال حاضر متروی مستقیمی برای آن وجود ندارد و تنها شما می‌توانید از متروی اقدسیه یا نوبنیاد استفاده کنید. اگراز وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس استفاده می‌کنید باید از خطوط اتوبوسرانی و تاکسی به میدان نوبنیاد و خطوط عبوری از تجریش به مینی سیتی استفاده کنید. از دیگر خطوط اتوبوسرانی، خطوط اتوبوس از پایانه لاله به پایانه پارک وی، شهرک صدف به بلوار صبا و میدان ازگل به پایانه تجریش است. هم‌چنین از اتوبان امام علی، اتوبان صدر و اتوبان ارتش نیز می‌توان برای دسترسی به فرمانیه استفاده کرد.

مکان های مهم فرمانیه

فرمانیه که به سفارت و باغ‌های زیبایش معروف است، مکان‌‌های مهم و جذابی را در دل خود دارد که بیشتر آن‌ها معمولا در اطراف خیابان و چهارراه فرمانیه یعنی «تقاطع فرمانیه اندرزگو با بلوار کامرانیه» قرار گرفته‌اند، مهم‌ترین آن‌ها عبارت است از:

 • سفارت ترکمنستان
 • سفارت هلند (دیباجی شمالی، خیابان یاسمن)
 • مدرسه ایتالیایی پیترو دلاواله (روبروی باغ سفارت ایتالیا)
 • سفارت سوئد (بالاتر از تقاطع فرمانیه-پاسداران، خیابان بوستان، بعد از خیابان نسترن)
 • باغ سفارت ایتالیا (ضلع جنوبی بلوار فرمانیه، حد فاصل تقاطع کامرانیه و تقاطع پاسداران)
 • سفارت جمهوری چک (بالاتر از تقاطع فرمانیه-پاسداران، خیابان بوستان، خیابان نسترن)
 • سفارت پادشاهی نروژ (خیابان فرمانیه شرقی، بعد از تقاطع دیباجی شمالی، ضل جنوبی کنار گذر لواسانی)
 • کشتی‌رانی جمهوری اسلامی و سازمان بنادر کشتی‌رانی

خیابان های مهم منطقه فرمانیه

اگر شما با شرایط گفته‌شده بازهم خواهان خرید و فروش و سرمایه‌گذاری در محله فرمانیه هستید، آشنایی با خیایان‌های آن شاید برایتان جالب باشد پس با ما همراه باشید. مهم‌ترین آن از چهارراه فرمانیه یعنی تقاطع خیابان‌های شهید لواسانی و تقاطع پاسداران شروع و تا چهارراه کامرانیه و بلوار اندرزگو ادامه پیدا می‌کند. از دیگر خیابان‌های مهم و لاکچری فرمانیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دیباجی شمالی
 • خیابان کوهستان
 • شهید ظهری
 • مهماندوست
 • نارنجستان
 • تنگستان
 • آذرمینا
 • بازدار
 • سنبل

بوستان های زیبا فرمانیه

محله فرمانیه به دلایل گفته‌شده در بالا مانند برخورداری از قنات و چشمه‌های فراوان و آب و هوای عالی از بوستان و فضاهای سبز متعددی برخورداری است که موفق به جذب افراد بسیاری شده است، در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • پارک سنبل: واقع در خیابان سلیمان‌پور ظهیر
 • بوستان صدر: واقع شده در تقاطع دیباجی شمالی و اتوبان صدر
 • بوستان امام علی (ع): واقع در نبش چهارراه کامرانیه
 • بوستان مینا
 • بوستان مهر
 • بوستان پگاه

مناطق تفریحی فرمانیه

فرمانیه با توجه به لاکچری بودن منطقه و افراد ساکن در آن، از مناطق تفریحی، خرید و ورزشی بسیاری برخوردار است که به مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

سرای محله فرمانیه

از دیگر مواردی که در معرفی این محله لازم است به آن اشاره شود، سرای محله فرمانیه است که بهترین مراکز فرهنگی این منطقه محسوب می‌شود.

در این سرا برگزاری کلاس‌های آموزشی، شرکت در مسائل اجتماعی و فرهنگی صورت می‌گیرد. از دیگر کلاس‌ها و امکانات سرای محله فرمانیه می‌توان به کتابخانه، خانه کودک، کلاس‌های وررزشی ویژه بانوان، کلاس‌های هنری و موسیقی، کلاس‌های علمی و آموزشی اشاره کرد.

 • موزه، نمایشگاه نقشه و بام چیذر
 • مجموعه ورزشی چیذر
 • آکادمی والیبال شمیران
 • مجموعه ورزشی بانوان نهایت
 • باشگاه اسکواش دیباجی
 • مرکز ورزشی نارنجستان
 • مرکز خرید روشا
 • مرکز خرید کوهستان
 • مجتمع تجاری آرتمیس فرمانیه

مترو فرمانیه

در حقیقت ایستگاهی با نام مترو فرمانیه وجود ندارد اما نزدیک‌ترین ایستگاه‌های مترو به آن خیابان فرمانیه و محله آن، ایستگاه نوبنیاد در فاصله 500 متری جنوب چهارراه فرمانیه (تقاطع فرمانیه و پاسداران) ایستگاه مترو اقدسیه با همین فاصله، اما در شرق چهارراه فرمانیه واقع شده است.

چهارراه فرمانیه

چهارراه فرمانیه در محله دیباجی فرمانیه تهران و در خیابان جهان بخش نژاد واقع شده است. این منطقه در نزدیکی مراکز مهمی مانند بیمارستان فرمانیه، مرکز خرید آرتمیس، باشگاه فرمانیه، باشگاه بانک ملت و مرکز خرید کوهستان قرار گرفته است.

شرایط خرید خانه و سکونت در فرمانیه

فرمانیه که از گران‌قیمت‌ترین مناطق مسکونی تهران محسوب می‌شود در خرید یا اجاره آپارتمان باید نهایت دقت را به کار گرفت، علاوه بر آن این نکته را همواره در نظر داشته باشید که افراد ثروتمند در این فرمانیه و محله‌های آن زندگی می‌کنند. درست است که با سکونت در این محله، تجربه یک زندگی رویایی رو خواهید داشت اما بهتر است قبل از هر اقدامی با رجوع به بهترین سایت مسکن فرمانیه یعنی، آژانس مسکن آکس از مشاوران آن در رابطه با قیمت‌ها و هزینه‌ها مشورت بگیرید. با بررسی امکانات و قیمت خرید و فروش انواع ملک در فرمانیه، یک سرمایه گذاری بدون ریسک یا سکونت لاکچری را تجربه کنید.

نرخ اجاره و قیمت رهن املاک اطراف خیابان فرمانیه و مقدار ودیعه آن را نیز می توانید از طریق لینک ارائه شده با نرخ های دیگر آژانس های مسکن و سایت‌های ملکی مقایسه کنید.

خرید آپارتمان در محله فرمانیه در سایت آکس هوم

فرمانیه شرقی بهتره یا غربی؟

اگر بخواهیم فرمانیه را به دو بخش تقسیم کنیم، به دو بخش فرمانیه شرقی و غربی تقسیم می شود. فرمانیه شرقی از چهارراه فرمانیه تا چهارراه کامرانیه امتداد می یابد. در واقع خیابان کامرانیه مرز میان فرمانیه شرقی و غربی است. از دیدگاه قیمت‌گذاری فرمانیه شرقی نسبت به املاک فرمانیه غربی مرغوب تر است.

سخن پایانی

محله فرمانیه با توجه به آب‌و‌هوای تمیز و امکانات رفاهی به منطقه‌ای ایده‌آل برای زندگی لاکچری و عیان‌نشین تبدیل شده است. ناگفته نماند که قبل از هر اقدامی بهتر است با مشاوران منطقه فرمانیه مانند املاک مسکن آکس صحبت کنند. بسیاری از افراد این منطقه خوش‌نشین را مناسب افراد ثروتمند و دارای تمکن مالی می‌دانند. در انتها امیدواریم خواندن این مقاله برای شما مفید باشد.

سوالات متداول

آیا محله فرمانیه به مترو دسترسی دارد؟

بله، متروهای اقدسیه و نوبنیاد نزدیک‌ترین متروها هستند.

خیابان‌های مهم فرمانیه چه نام دارند؟

دیباجی شمالی، خیابان کوهستان و شهید ظهری از خیابان های مهم فرمانیه هستند.

مکان های تفریحی فرمانیه کجا هستند؟

پارک سنبل، بوستان صدر، بوستان امام علی (ع)، بوستان مینا و...

دیدگاهتان را بنویسید 0 نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}