پـشتیبـانـی ۰۲۱۷۲۳۶۱
مسکن آکس هوم
فناوری های جدید ساخت خانه
1400/05/16  /
  • اخبار املاک

فناوری های جدید ساخت خانه

ساخت و ساز مدرن

روش های ساختمان سهم خوبی در توسعه فناوری و انقلاب اکتشافات داشته اند ، تا زمانی که به اصطلاح روش های ساختمانی مدرن یا فناوری ساختمان مدرن معرفی شده باشد. که کاملاً با روش های سنتی متفاوت بود ، اما کیفیت و دوام خود را حفظ کرد ، به طوری که فن آوری ساختمانی مدرن به ایجاد فرایندهای ساخت سریع تر و ارزان تر از روش های قدیمی کمک کرد و از بسیاری از خطرات ناشی از آن خلاص شد ، اما در عوض موارد دیگری نیز وجود دارد. خطراتي كه با برنامه ريزي كامل و حل مشكلات با روش هاي مهندسي برطرف مي شوند و در اينجا چند روش ساخت مدرن آمده است:

پانل های پیش ساخته خانه

این یک فناوری است که برای تولید کف و دیوار استفاده می شود ، اما در داخل محل کار انجام نمی شود ، بلکه از قبل آماده می شود و سپس به محل منتقل می شود و طبق برنامه نصب می شود ، و این روش در عملیات ساخت و ساز بسیار مثر است. که شامل دیوارها و کفهای مکرر است ، و پانلهای ساخته شده می توانند از قبل روی تمام اتمام ساختمانها مانند عایق ، پنجره ها و درها باشد.

ساختن خانه با فناوری پرینتر 3 بعدی

ساخت سه بعدی آپارتمان

سیستم ساخت سه بعدی بستگی به ساختمان و رویدادهای مستقل با توجه به طراحی و پیش برنامه ریزی دارد و سپس به محل کار منتقل می شود تا آنها را در کنار هم مونتاژ کند. این واحدها می توانند فقط یک ساختمان یا یک ساختمان یکپارچه باشند که شامل همه داخلی و خارجی باشد. این سیستم همچنین شامل پروژه هایی می شود که شامل تکرار است.

پایه های پیش ساخته

آنها پایه و اساس ساختمانهایی هستند که در خارج از محل ریخته می شوند ، سپس بر اساس طرح از طریق مقادیر بتن حمل و مونتاژ می شوند ، و این باعث صرفه جویی در زمان و تلاش زیادی می شود به طوری که نیازی به حفاری های عمیق ندارد ، زیرا در سخت استفاده می شود. شرایط آب و هوایی ، و یا هنگام ساخت و ساز در زمینی به شدت آلوده.

تکنولوژی دو جداره

دیوارهای دوجداره برعکس دیوارهای تماما بتنی هستند. سیستم دوگانه یا دو جداره بودن دیوارها یکی از انواع فناوری ترکیبی است. در این نوع با بتن دیوارهای پیش ساخته پنل ها آماده شده و با بتن ریزی مستقیم در محل بهم پیوند می خوردند.

فناوری ساختمان سازی آینده

ساختمان از ابتدای تا کنون سهم بسزایی در توسعه داشته است. ساختمان قدیمی بر اساس مواد اولیه ساده مانند خاک رس و کاه ساخته شده بود. این روند ادامه داشت تا زمانی که تکامل یافت و به شکل کنونی درآمد ؛ اما تنها در این مرحله متوقف نشد و هنوز در حال توسعه مداوم است. این در حالی است که برخی از فناوری ها برای ساختمان سازی آینده نیز ایجاد شده اند:

  • بتن در حال ترمیم خود است ، زیرا ترک های درون آن را به تنهایی ترمیم می کند.
  • نانو کربن لوله ، که هنگام افزودن به مصالح ساختمانی مانند فلز و بتن قدرت زیادی را ارائه می دهد.
  • آلومینیوم شفاف بتن متخلخل است و به آب اجازه می دهد تا از لایه های زمین عبور کرده و به آن برسد.
  • کاشی های ضد گرما که با تغییر دمای جسم در تماس با سطح آن تغییر رنگ می دهند.
  • ساخت با چاپگر سه بعدی که با فرو ریختن و جامد کردن مصالح در محل، در کارهای ساختمانی استفاده می شود.
دیدگاهتان را بنویسید 0 نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}