logo

مناطق و محلات تهران

1401/08/28

مطالعه: ۴ دقیقه

آشنایی با محله دزاشیب

آشنایی با محله دزاشیب

دزاشیب که با نام محله کبیری نیز شناخته می شود از محله هایی است که در شمال تهران قرار دارد. آشنایی با محله دزاشیب یکی از مهم ترین مراحلی است که برای خرید آپارتمان در دزاشیب باید به آن پرداخت. از این رو مشاوران و کارشناسان املاک آکس هوم می توانند افراد را برای خرید آپارتمان در شمال تهران و در منطقه 1 راهنمایی کنند.

تاریخچه دزاشیب

محله دزاشیب، از قدیمی های منطقه ۱ در شمال تهران می باشد. این محله قدمتی ۳ هزار ساله دارد و یکی از قسمت‌های قیطریه بوده است. از نام های گذشته آن می توان به دزج سفلی اشاره کرد. و همچین برای مشاهده قیمت و خرید آپارتمان در قیطریه تهران می‌توانید به صفحه‌ی آگهی‌های آکس هوم مراجعه فرمایید.

اگر امروزه قصد خرید آپارتمان در محله دزاشیب را دارید باید بدانید محله دزاشیب دارای بافتی اصیل بوده و در کنار ساختمان های نوساز و مجلل، بافت قدیمی و زیبای خود را حفظ نموده است. آب و هوای عالی و تمیز در این منطقه از مدت ها قبل ها افراد زیادی را برای خرید، اجاره و انواع معامله ملکی چه در بافت نوساز و چه قدیمی ساز به خود جذب کرده است.

 

دسترسی به محله دزاشیب

دزاشیب از قسمت های محله های شمالی تهران بوده و منطقه ۱ شهرداری می باشد. این محله از قسمت شمالی به خیابان باهنر و محله جماران، از قسمت جنوبی به فرمانیه، از طرف دیگر به خیابان کامرانیه در قسمت شرقی محله دزاشیب و محله تجریش در قسمت غربی در این محله قرارداد. اگر قصد رفت و آمد به صورت روزانه به این محله را دارید و یا قصد سکونت در این محله را دارید می توان با دسترسی با وسیله نقلیه شخصی و یا عمومی به دزاشیب رفت.

چگونگی دسترسی به محله دزاشیب

دسترسی با حمل و نقل عمومی

دسترسی با مترو و تاکسی و اتوبوس به این محله وجود دارد ایستگاه متروی تجریش از نزدیک ترین مترو ها به دزاشیب است. ایستگاه اتوبوس خیابان فرمانیه و خیابان عمار نیز از دسترسی های اتوبوس رانی به این محله هستند.

دسترسی با وسیله شخصی

خیابان های شریعتی و کامرانیه از خیابان هایی هستند که به بزرگ راه صدر دسترسی دارد‌. از این رو می توان با دسترسی به اتوبان صدر به راحتی به محله دزاشیب رفت و آمد داشت.

اماکن مهم در دزاشیب

برای خرید آپارتمان در محله دزاشیب یکی از نکته هایی که باید آن را در نظر گرفت مراکز خرید، فروشگاه ها، امکانات تفریحی آموزشی و رفاهی و انواع دسترسی ها می باشد. دپارتمان تخصصی املاک آکس هوم با توجه به سابقه طولانی مدت فعالیت خود در منطقه ۱ دارای بهترین مشاور املاک ها در دزاشیب می باشد. از این رو مشاوران و کارشناسان آکس هوم می توانند بهترین و کارشناسی ترین مشورت هارا با توجه به نیار افراد به آن ها معرفی کنند.

مراکز ورزشی در دزاشیب

  • مجموعه آفتاب
  • باشگاه ورزشی پلاس جم
  • باشگاه ورزشی پاد

مراکز درمانی در دزاشیب

هلال احمر یکی از بیمارستان های موجود در منطقه 1 و در محله دزاشیب می باشد.

معرفی مراکز تجاری و تفریحی دزاشیب

مراکز خرید در دزاشیب

در محله دزاشیب مراکز خرید مختلفی وجود دارد که می تواند یک فضای تجاری و تفریحی برای شما عزیزان به ارمغان بیاورد.

  • روشا: واقع در دزاشیب و تقاطع فرمانیه و خیابان عمار
  • کیمیا: خیابان عمار
  • روما: خیابان مروارید در کامرانیه شمالی
  • پارک مینا: واقع در فرمانیه (خیابان لواسانی)
  • پارک مهر: واقع در خیابان عمار
  • پارک گل محمدی واقع در نیاوران و خیابان نخجوان

سخن آخر

زندگی کردن در دزاشیب دارای شرط و شروط خاص خود را دارد، زیرا این محله علاوه بر اینکه دارای ساختمان و سازه های لوکس و نوساز می باشد، دارای ساختمان هایی با بافتی قدیمی تر می باشد. این محله با دسترسی های عالی که به خیابان های لواسانی و باهنر می باشد، که رفت و آمد را برای ساکنان این محله راحت تر کرده است. برای خرید آپارتمان در دزاشیب و یا اجاره آپارتمان در دزاشیب، دپارتمان تخصصی املاک آکس هوم می تواند افراد را برای پیدا کردن ملکی ایده آل با توجه به فاکتور ها و نیاز هایشان راهنمایی کند.