پـشتیبـانـی ۰۲۱۷۲۳۶۱
مسکن آکس هوم
اتاق خواب مستر چیست؟
1400/07/28  /
  • دانستنی های عمومی ملکی

اتاق خواب مستر چیست؟

از دیرباز تا کنون، بشر همواره به دنبال آسایش و رفاه خود در زندگی بوده است. به همین جهت قصد داریم در این مقاله در مورد اینکه «اتاق خواب مستر چیست؟» صحبت کنیم، زیرا اتاق خواب مستر یکی از همان ایده های بشر برای ایجاد رفاه بیشتر در زندگی است. همچنین ممکن است بارها در تبلیغات هتل ها یا انواع مختلف آگهی های املاک با واژه هایی همچون اتاق خواب مستر لاکچری، اتاق خواب مستر مدرن و غیره روبرو شده باشید،که همین موضوع ما را ترغیب می کند تا اطلاعات بیشتری در مورد آنها کسب کنیم.

تعریف اتاق خواب مستر

معنی کلمه master room به همان اتاق خواب اطلاق میشود اما چه اتاق خوابی ؟ می توان گفت که واژۀ مستر در معماری و ساختمان به معنای چند منظوره است. بنابراین، به نوعی اینگونه تعبیر می کنیم که اتاق خواب مستر، اتاقی است که امکانات مختلفی دارد تا نیازهای متعددی را برطرف کند. همچنین با توجه به موارد استفاده از اتاق، می توان گفت که اتاق خواب مستر اتاقی است که بیشتر در اختیار والدین قرار دارد. البته ممکن است در برخی موارد، واحدهای مسکونی بیشتر از یک اتاق خواب مستر نیز داشته باشند تا سایر افراد هم از آنها بهره ببرند.

متراژ اتاق خواب مستر

همچنین اتاق خواب مستر دارای امکانات مجزایی نسبت به سایر بخش های خانه، مانند چشم اندازی زیبا نسبت به پیرامون ساختمان، تخت دو نفره، نشیمن، حمام، سرویس بهداشتی و غیره است که به منظور دسترسی آسان تر، احساس راحتی و آسایش بیشتر در طرح اتاق خواب مستر در نظر گرفته شده اند. بنابراین، با توجه به وجود امکانات زیاد در این اتاق ها می توان اینگونه گفت که در واقع، اتاق خواب مستر نمونۀ کوچک تری از خانه است. در نتیجه، متراژ اتاق خواب مستر نسبت به اتاق های معمولی مساحت بیشتری دارد.

طرح اتاق خواب مستر

یکی از مهم ترین نکات در موقع ساخت یا انتخاب اتاق خواب مستر، طراحی آن است. در این حین باید به مواردی چون طرز چیدمان لوازم و اثاثیه مثل مبلمان، نورپردازی و وسایل مورد نیاز آن توجه کنیم. همچنین باید این نکته را در نظر گرفت که چه میزان فضایی را در داخل اتاق نیاز داریم، زیرا هر چقدر که وسایل و لوازم بیشتری داشته باشیم، در پی آن فضای کمتری در داخل اتاق در دسترس است. در نتیجه، طراحی اتاق خواب مستر در این موارد اهمیت بیشتری پیدا می کند. متناسب با مدل های مورد استفاده در طراحی اتاق خواب مستر می توان برخی از طرح ها را به صورت زیر بیان کرد:

  • اتاق خواب مستر کلاسیک (استفاده از طرح های کلاسیک)
  • اتاق خواب مستر لاکچری (استفاده از طرح های لاکچری)
  • اتاق خواب مستر مدرن (استفاده از طرح های مدرن)

طراحی اتاق خواب مستر

طراحی اتاق خواب ها یکی از مراحل مهم هنگام اتمام و آماده سازی خانه است، چه از نظر طراحی ، و چه از نظر انتخاب رنگ، یا چیدمان عناصر با هم. اتاق خواب مستر مکانی است که او برای راحتی و حفظ حریم خصوصی پس از یک روز پر استرس و طولانی در محل کار به آن پناه میبرید، طراحی و هماهنگی اتاق خواب عامل مهمی است.

مهمترین فضا در خانه اتاق خواب است. زیرا که این اتاق مستر در تأمین آسایش روانی و جسمی زوجین نقش مهمی را ایفا می کند.

بدون تردید اتاق خواب مستر باید نشان دهنده شخصیت ساکنان آن باشد، زیرا از نظر رفتار، نیازها و البته سلیقه و فرهنگ افراد مختلف به فرد دیگر متفاوت است.

با همه این تفاوت ها، مجموعه ای از ملاحظات و اصول کلی وجود دارد که نباید برای کسانی که قصد انتخاب و طراحی اتاق خواب خود را دارند نادیده گرفته شود.

طراحی اتاق خواب مستر

طراحی اتاق خواب مستر

نکاتی که هنگام طراحی اتاق خواب مستر باید به آن توجه داشته باشید تا آن را به مکانی راحت تر برای کاربران تبدیل کنید:

نوع و مدل اتاق تأثیر زیادی در طراحی اتاق خواب ها دارد

اتاق باید از نظر طراحی هماهنگ و ساده باشد و تزئینات کمی داشته باشد. طراحی اتاق بیانگر شخصیت کاربر است و هرچه دکوراسیون را کاهش دهیم ، احساس بار در زندگی کمتر می شود، تزئینات و کتیبه های فراوان حس شلوغی به افراد منتقل خواهد کرد. طراحی و پلان خوش نقش اتاق خواب مستر آپارتمان های واقع در منطقه اقدسیه میتواند تمامی آنچه که در ذهن خود مجسم میکنید را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

رنگهای هماهنگ و آرام را انتخاب کنید

برای انتخاب رنگهای اتاق خواب مستر بهتر است از رنگ های آرام و هماهنگ با یکدیگر مانند سفید یا دو سایه بژ یا رنگ آبی روشن استفاده کنید. یعنی استفاده از رنگهای سرد. رنگ بر روحیه فرد اثر منفی یا مثبت تأثیر می گذارد. یک فرد می تواند از طریق رنگ ، احساس گرما یا سرما یا احساس شادی و یا غمزدگی کند. رنگ اتاق خواب مستر بر وضعیت روانی فردی که از این فضا استفاده می کند تأثیر می گذارد.

رنگهای گرم همانند قرم ، زرد و نارنجی هستند که هنگام استفاده از آنان احساس سرزندگی و فعالیت میکنیم. رنگهای سرد در درجه های آبی ، سبز و بنفش هستند و رنگهایی هستند که نشان دهنده آرامش و راحتی روانی است. ترجیح داده می شود از رنگ های سرد بیشتر در دیواره های اتاق خواب مستر استفاده شود و از رنگ های گرم در قسمت های بسیار ساده اتاق استفاده شود. از رنگهای گرم می توان در لوازم جانبی یا بالش و روکش استفاده کرد، که جلوه ای زنده به اتاق خواب مستر شما می بخشد. 

سادگی در توزیع و کاهش عناصر اتاق

توجه به تناسب استفاده و از وسایل و متراژ اتاق خواب بسیار مهم است. اگر طراحی دکوراسیون اتاق خواب مستر به درستی انجام شود، اتاق مستر کوچک هم میتواند، با متراژ کم بهترین گزینه برای استراحت شما باشد و نیازهای شما را برطرف سازد. هنگام طراحی هر اتاقی، باید فضا را در نظر بگیریم و بین مبلمان و فضای باز بین فضا تعادل ایجاد کنیم

انتخاب پرده های مناسب برای اتاق خواب مستر

پرده های اتاق خواب مستر جهت حفظ حریم خصوصی و زیبایی و ظرافتی که به اتاق می بخشد، از فاکتورهای مهم در طراحی دکوراسیون میباشند. شکل و طرح پرده و رنگ همگی از عواملی هستند که روی فرد در اتاق تأثیر می گذارند. بهتر است برای اتاق مستر از پرده های بدون طرح با رنگ مناسب استفاده کرد.

مطلوب است که از پرده بلند تا روی زمین استفاده کنید تا در اتاق خواب احساس آرامش بیشتری داشته باشید.

نورپردازی اتاق خواب مستر

نورپردازی اتاق خواب مستر در طراحی بسیار اهمیت دارد. نورپردازی دو نوع است که نور طبیعی و نور مصنوعی است. باید به تأمین منبع نور طبیعی، از طریق پنجره توجه شود، اما محل پنجره را باید نسبت به اتاق در نظر گرفت. پنجره نباید روبروی تخت یا پشت کمد باشد. در مورد روشنایی مصنوعی می توان چندین منبع نور مصنوعی شامل نور مستقیم و غیر مستقیم و نورهای سفید و زرد را با توجه به نوع و رنگ لامپ ایجاد کرد.

سخن پایانی

ممکن است موقع فکر کردن دربارۀ اتاق ها یا رزرو اتاق در هتل ها یا مشاهدۀ تبلیغات برای شما سؤالی پیش بیاید مبنی بر اینکه «اتاق خواب مستر چیست؟». در این زمینه باید بدانید که در واقع اتاق خواب مستر نمونۀ کوچکی از خانه است و نسبت به بقیه اتاق ها امکانات بیشتری مثل حمام و سرویس بهداشتی دارد. همچنین این اتاق ویو و چشم انداز زیبایی نسبت به اطراف ساختمان دارد و متراژ بیشتری نسبت به اتاق های معمولی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید 0 نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}