پـشتیبـانـی ۰۲۱۷۲۳۶۱
مسکن آکس هوم
چگونه یک مشاور ملکی موفق باشیم؟
1400/08/10  /
  • مقاله های تخصصی ملکی

چگونه یک مشاور ملکی موفق باشیم؟

با افزایش جمعیت، تقاضای مسکن طی چند سال اخیر رونق یافته است. با وجود نرم افزار های هوشمند جستجوی املاک، باز هم برخی افراد برای انجام معاملات ملکی خود به مشاورین املاک مراجعه می کنند. افراد برای یافتن یک ملک با قیمت خوب یا فروش ملک خود، به یک مشاور املاک ماهر نیاز دارند. به همین دلیل افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند باید برخی مهارت ها و ویژگی ها را در خود تقویت کنند، تا بتوانند در زمینه کاری خود پیشرفت کنند. در ادامه به برخی نکات برای افزایش مهارت و اینکه چگونه یک مشاور ملکی موفق باشیم، می پردازیم.

عوامل موثر در موفقیت یک مشاور املاک

یک مشاور املاک موفق در زمینه ملک و املاک باید موارد زیادی را رعایت کند. برخی از این موارد و ویژگی هایی که مشاور املاک باید دارا باشد، به شرح زیر است.

سرسخت باشد

یکی از عوامل موفقیت در حوزه مشاور املاک، سر سخت بودن است. فرآیند خرید و فروش ملک کاری سخت و زمان بر است، زیرا افراد سلایق متفاوتی دارند، پس مشاور املاک باید دارای صبر و حوصله زیادی باشد. یک مشاور املاک خوب باید با مشتریان خود در تماس باشد و کار آن ها را پیگیری کند، تا آن ها بدانند او به فکر آنها است.

ظاهری آراسته داشته باشد

مشاور املاک باید با ظاهری مرتب حضور یابد. آراسته بودن مشاور املاک، بر ذهنیت مشتریان تاثیر می گذارد.

برنامه ریزی داشته باشد

مشاور املاک باید برای کار خود زمان بندی مشخصی را تعیین کند. باید برای کسب درآمد زمان سپری شود. برای موفقیت در کار خود باید برنامه ریزی داشته باشد و همیشه به قول های خود پایبند باشد.

به روز باشد

برای کسب مهارت ها و تکنیک های جدید از سایت های مشهور کمک بگیرد و به روز باشد. برای رشد چشمگیر و موفقیت در حوزه کاری خود، از تجربیات افراد ماهر و سایت های مسکن استفاده کند. به طور مثال در مورد افراد باتجربه، موانع و عوامل پیشرفت آنها را تجزیه و تحلیل کند.

بر حیطه کاری خود اشراف کامل داشته باشد

مشاور املاک باید با محله ای که در آن کار می کند به طور کامل آشنا باشد. برای پیشرفت در کار خود حتما باید با محله ای که در آن کار می کند، آشنا باشد. از وضعیت بازار مسکن در منطقه اطلاعات زیادی کسب کند.

پیگیر باشد

مشاور املاک باید پیگیر باشد. از زمانی که مشتری تماس گرفت تا لحظه ای که فایل مورد نظر او را پیدا کند، برای جلب رضایت مشتری پیگیر باشد. این نکته فراموش نشود که پیگیر بودن یکی از نقاط مثبت یک مشاور املاک حرفه ای است.

تکنیک های موثر داشته باشد

یادگیری تکنیک های موثر امری است که مشاور املاک باید همواره برای بکارگیری آنان در تلاش باشد و در هنگام مذاکره به تمامی تکنیک های مذاکره یک مشاور املاک خوب و موفق واقف باشد.

شنونده خوبی باشد

کلیدی ترین رمز موفقیت در این حوزه، شنونده خوبی بودن، است. مشاور املاک باید تمامی نیازهای دو طرف را بشنوند و بهترین راهکار را برگزیند.

نترس باشد

از ریسک در حوزه املاک نهراسد و در تمامی گفتار خود صادق باشد.

تبلیغ کننده باشد

او می تواند برای ارتقاء کار خود، کارت ویزیت و بروشور طراحی کند.

نقاط ضعف خود را بشناسد

مشاور املاک باید نقاط ضعف خود را شناسایی و برطرف کند، از طرفی دیگر در تقویت نقاط مثبت خود متمرکز شود.

چگونه مشاور املاکی موفق در حوزه ملک و املاک باشید...

 

ویژگی ها و فنون هر مشاور املاک خوب و موفق

رعایت برخی تکنیک ها برای پاسخ به اینکه، چگونه یک مشاور ملکی موفق باشیم؟ سهیم هستند. برخی از آن ها شامل موارد زیر می شود.

  • بتواند مفاد و اسناد ملکی را تحلیل کند.
  • با اصطلاحات حقوقی و ثبتی آشنا باشد.
  • با تکنیک ساخت و ساز کشور آشنا باشد.
  • در ۵ دقیقه اول با مشتریان خود آشنا شود.
  • فایل های بازدید شده را مجزا و درجه بندی کند.
  • آداب هماهنگی با مشتریان خود برای تشکیل جلسه را رعایت کند.
  • با قوانین حوزه املاک و تمامی فایل های ملکی، آشنایی داشته باشد.
  • هنگام بازدید از ملک، از برخی مهارت ها برای ارزیابی ملک استفاده کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید 0 نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}