logo

مناطق و محلات تهران

1401/05/15

مطالعه: ۴ دقیقه

معرفی مکان‌های تفریحی اقدسیه

معرفی مکان‌های تفریحی اقدسیه

در شمال شرق تهران، واقع در شمیران محله‌‌ای اعیان نشین به نام اقدسیه وجود دارد. با توجه به تاریخچه‌‌ای که این محله قدیمی دارد. مانند محله تجریش‌، اقدسیه نیز یکی از محله‌های اصیل تهران شناخته می‌شود. کسانی که علاقه مند به خرید خانه در اقدسیه هستند و دوست دارند در خانه‌های بزرگ و ویلایی زندگی کنند این محله می‌تواند یک انتخاب مناسب برای آنها باشد. در ادامه مکان‌های تفریحی اقدسیه را بیشتر معرفی خواهیم کرد.

اقدسیه منطقه چند تهران است؟

محله اقدسیه در منطقه یک شهرداری تهران واقع شده است که خیابان‌های مهمی در اطراف این محله وجود دارد. اگر قصد دارید از سمت شرق وارد این محله شوید بزرگراه ارتش، در قسمت جنوب از طریق اتوبان صدر، اگر در غرب این محله هستید از طریق پاسداران و از قسمت شمال از طریق آجودانیه و کاشانک می‌توانید وارد این محله شوید.

اقدسیه گلستان شمالی کجاست؟

زمانی که وارد محله اقدسیه می‌شوید اگر به دنبال خیابان گلستان هستید، ممکن است سردرگم شوید چرا که این خیابان امروزه به خیابان قاسمی شناخته می‌شود. خیابان گلستان که به گلستان شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود، یکی از گرانترین خیابان‌های اقدسیه به شمار می‌آید. کوچه‌هایی که در خیابان قاسمی در گلستان وجود دارد کوچه‌های بن بست هستند. پس اگر به دنبال آرامش هستید، زندگی در این خیابان می‌تواند لذت بخش باشد.

نقشه اقدسیه تهران

اگر به نقشه کاغذی دسترسی ندارید، می‌توانید از طریق اپلیکیشن‌هایی که در گوشی‌های تلفن همراه هستند نقشه محله اقدسیه را مشاهده کنید. در نقشه کاملا مشخص است که خیابان‌های اطراف این محله بزرگراه ارتش، خیابان لنگری، محله دارآباد، جماران، گلابدره، پاسداران و شهرک شهید هاشمی هستند.

مسیر اقدسیه

مسیر رسیدن به اقدسیه از طریق مترو برای تهرانی‌ها فراهم شده است. با توقف مترو در ایستگاه اقدسیه می‌توانید به این محله برسید. همچنین می‌توانید از طریق خطوط بی‌آر تی، اتوبوسرانی و تاکسیرانی نیز خود را به این محله برسانید.

بهترین محله اقدسیه

در محله اقدسیه خیابان‌های مهمی از جمله خیابان سپند، فیروزبخش، گلزار، صنایع و اقدسیه وجود دارد که امروزه خیابان اقدسیه را به نام موحد دانش می‌شناسند. خیابان موحد دانش نسبت به سایر خیابان‌ها مهم‌تر است چرا که وجود رستوران‌ها و مراکز خرید بسیار باعث شده است یک خیابان شلوغ در این محله به شمار آید. در واقع به دلیل امکاناتی که در این خیابان وجود دارد قیمت خانه ها نیز بسیار بالاتر است.

مکان های دیدنی اقدسیه کجا هستند

مکان‌های دیدنی اقدسیه

از مهمترین مکان‌های تفریحی اقدسیه می‌توان به فضای سبز بسیار گسترده در این محله اشاره کرد. مجموعه‌های ورزشی متنوع، باشگاه سوارکاری، مراکز تجاری از جمله آواسنتر و مجتمع اقدسیه نیز در این محله برای رفاه حال ساکنین در دسترس است. ساکنین می‌توانند در مجتمع‌های تجاری علاوه بر خرید اجناس مورد نیاز خود، از بهترین رستوران‌های آنها نیز بهره مند شوند.

زندگی در اقدسیه

محله اقدسیه در کنار امکانات رفاهی و تفریحی، از نظر آب و هوا نیز می‌تواند یک محله مناسب برای زندگی باشد. می‌توان گفت این محله با ساختمان‌هایی که دارد، همه افراد با سلیقه‌های مختلف می‌توانند جزو ساکنین این محله شوند. هنوز خانه‌های قدیمی در کوچه‌های این محله دیده می‌شود، کسانی که همچنان به دنبال خانه قدیمی با حیاط بزرگ هستند می‌توانند این خانه‌ها را متراژ مختلف خریداری کنند.

زندگی در اقدسیه چه امکاناتی دارد؟

سخن پایانی

برای اطلاع از قیمت خانه در محله اقدسیه به سایت آکس هوم مراجعه کنید. این مجموعه با فعالیت مستمر در منطقه یک تهران و استخدام مشاوران حرفه‌‌ای به خوبی با تمام خیابان‌ها و کوچه‌های این محله آشنا هستند. مشاورینی که در این مجموعه فعالیت می‌کنند با تسلط کامل به محله و شناسایی بهترین خیابان‌ها می‌توانند شما را در خرید خانه بیشتر راهنمایی کنند. پس از آشنایی با مکان‌های تفریحی اقدسیه، با دریافت مشاوره می‌توانید یک خرید مقرون به صرفه، یک انتخاب ایده آل داشته باشید و با خوبی‌ها و بدی‌های محله بیشتر آشنا شوید و متناسب با سلیقه خود بهترین خانه‌ها را انتخاب کنید.