logo

مناطق و محلات تهران

1400/05/11

مطالعه: ۴ دقیقه

منطقه 1 تهران

منطقه 1 تهران

معروفیت محله های این منطقه ما را بر این داشت تا مقاله ای را من باب آن نوشته تا منطقه 1 تهران را بهتر بشناسیم. این منطقه در شمال تهران به اسم شمیرانات نیز شناخته می شود. حال قصد ما این است که با معرفی محله های منطقه 1 تهران، شما را بیشتر با آن آشنا کرده و در ادامه و بخش های مختلف سایت گروه مسکن آکس پیرامون قیمت املاک، آپارتمان ها و ویلاهای مجلل و عمارت های لاکچری منطقه یک بحث کنیم.

محله الهیه تهران

در جنوب منطقه و ضلع شمالی انتهای بزرگراه چمران شمال و بزرگراه صدر، محله الهیه تهران واقع شده. املاک و خانه های الهیه از سمت شرق با خیابان شریعتی و از غرب با خیابان ولیعصر شمال احاطه شده و از سمت شمال نیز بصورت نامحسوس و طیفی به محله تجریش متصل می شود. این منطقه در نزدیکی خیابان فرشته قرار دارد از این رو قیمت آپارتمان در این منطقه با قیمت آپارتمان در فرشته برابری می کند.

منطقه 1 تهران کجاست؟ | کعرفی محله‌ها تهران

محله دارآباد تهران

 محله دارآباد تهران و املاک آن در قسمت شمالی پایتخت و در ابتدای رودخانه دارآباد قرار دارد. این محله به سمت جنوب ادامه داشته، از کنار آجودانیه رد شده و در ابتدای بزرگراه ارتش از محله اقدسیه تهران جدا می شود.

در کنار خانه های لاکچری و باغ عمارت های مجلل این محله، مراکز درمانی مهمی چون بیمارستان مسیح دانشوری و دانشکده دندانپزشکی آجا بعنوان یک مرکز آموزشی فعال می باشند.

از معروف ترین مراکز دیدنی دارآباد می توان به موزه دارآباد اشاره داشت.

محله نیاوران تهران

محله نیاوران تهران شاید به اندازه دیگر محلات مجاور خود از ویلا و عمارت های زیادی تشکیل نشده باشد، اما برج ها و آپارتمان هایی که در آن ساخته شده به شدت لوکس و مجهز هستند. در کنار آن اردوگاه بزرگ باهنر در غرب نیاوران آب و هوایی تماما مطلوب را برای این محله رقم زده است.

در صورتی که با کمک مشاورین املاک نیاوران بهترین فایل را انتخاب کرده و اقدام به اجاره آپارتمان در نیاوران یا رهن کامل کنید، می توانید از آزادانه قدم زدن در پارک جمشیدیه و دیگر پارک های این محله لذت ببرید.

بیمارستان نور افشارو کلینیک های تخصصی آن نیز بعنوان مهم ترین و بزرگترین مرکز درمانی این محله و منطقه 1 قلمداد می شود.

با این حال بیانات ما در مورد منطقه نیاوران خیلی مختصر و مفید می باشد. این ناحیه بعنوان یکی از محلات بالاشهر تهران، خود نیاز به بررسی دقیق تر دارد. جهت بررسی امکانات رفاهی، مراکز مهم اداری و تجاری، مراکز دیپلماتیک، دسترسی های مترو و میدان این محله می توانید مقاله نیاوران را مطالعه کنید.

زندگی و سکونت در نیاوران نیز، با ویژگی های خاصی که املاک آن دارد، هر شخصی را به وجد می آورد. و البته جهت خرید ملک در نیاوران مانند خانه و آپارتمان مسکونی نیاز به نقدینگی بالایی می باشد. در صورت داشتن تمکن مالی و نقدینگی بالا سرمایه گذاری در ساخت ملک نوساز با خرید خانه های کلنگی نیاوران نیز می تواند انتخابی مناسب باشد.

توجه کنید که با یکی طراحی بی نظیر اما ساده، می توانید هزینه ساخت و ساز را پایین آورده و در سریع ترین زمان ممکن اقدام به فروش واحد ها و سند زدن آپارتمان های خود به نام خریداران کنید.

محله قیطریه

قیطریه تهران نیز از دیگر محلات اعیان نشین شمال تهران است. این محله در قدیم از باغات فراوانی تشکیل می شده که بیشتر اوقات بعنوان شکارگاه پرندگان استفاده می شد.

پس از انقلاب و افزایش رشد جمعیت این محله، به مرور تغییر فرم داده و با آپارتمان های چندین طبقه و برج هایی لاکچری و البته قیمت های بسیار بالا جایگزین شد. در حال حاضر نیز سرمایه گذاران بسیار وجود دارند که بدنبال خرید ملک کلنگی یا زمین قابل ساخت هستند، تا با ساخت برج هایی چندین طبقه در سریع ترین زمان، پنت هاوس هایی دوبلکس با مناظری عالی و البته قیمت مناسب عرضه کنند. قیطریه و فرمانیه از جمله محله های زیبا در منطقه 1 تهران می باشد و قیمت آپارتمان در فرمانیه به قیمت آپارتمان در قیطریه بسیار نزدیک می باشد.

خیلی جالب است بدانید که تا همین 15 سال پیش اهالی منطقه قیطریه دنبال فروش سریع خانه های خود بودند. این اقدام آن ها از این رو بود که بر خلاف تراکم جمعیت نسبی آن، برخی از مراکز اداری و تجاری مهم به این محله منتقل شده و جمعیت روان و ترافیک های آن بشدت افزایش یافت. اما با راه اندازی مترو قیطریه، متروی صدر، و عبور خطوط اتوبوسرانی تندرو ورق برگشت.

حالا و با گذشت سال ها، دسترسی های آسان، امکانات عالی، پارک قیطریه بعنوان بوستانی بزرگ جهت تفریح و ... باعث بالا رفتن قیمت املاک قیطریه شده اند. و البته شما بعنوان سرمایه گذار یا شهروند علاقمند به سکونت در این محله می توانید، قیمت خانه برای خرید آپارتمان در قیطریه را با سایت axhome استعلام بگیرید.