logo

مناطق و محلات تهران

1401/06/05

مطالعه: ۴ دقیقه

با مکان های تفریحی دزاشیب بیشتر آشنا شویم!

با مکان های تفریحی دزاشیب بیشتر آشنا شویم!

معرفی مکان‌های تفریحی دزاشیب

در منطقه یک تهران محله‌‌ای وجود دارد به نام دزاشیب که ساکنان این محله از قدیمی‌های تهران هستند. این محله که در قدیم دزج سفلی و دِدِرشوگ نامیده می‌شد، به مرور زمان تغییر نام پیدا کرده و امروزه به محله دزاشیب می‌شناساند. این محله که از شمال به جماران، از جنوب به قیطریه و از غرب به شریعتی و از شرق به فرمانیه منتهی می‌شود، به محله بالا و محله پایین تقسیم می‌شود. اگر قصد سکونت در این محله را دارید، با معرفی مکان‌های تفریحی دزاشیب شما را با این محله بیشتر آشنا خواهیم کرد.این ناحیه که از محله های منطقه 1 تهران به شمار می رود خانه های بسیار لوکسی را در خود قرار داده است قیمت خانه های دزاشیب بسیار بالا می باشد.


و همچنین می توانید قیمت خانه‌ها و آپارتمان‌های قیطریه و دزاشیب را باهم مقایسه نمایید. 


معرفی جاذبه‌های گردشگری دزاشیب

در معرفی جاذبه‌های گردشگری دزاشیب، این محله اصیل مانند سایر محله‌ها مراکز خرید زیادی خودنمایی می‌کنند. امروزه مراکز خرید نیز برای بسیاری از افراد به عنوان مراکز تفریحی شناخته می‌شوند چرا که علاوه بر خرید مایحتاج خود می‌توانند از امکانات تفریحی که در این مراکز وجود دارد نیز استفاده کنند. در کنار مغازه‌های کوچک می‌توان به مراکز خرید بزرگ روشا، روما و کیمیا اشاره کرد که هر یک از این مراکز توانستند با در نظر گرفتن نیازهای اهالی محله بهترین اجناس را به فروش برسانند.قیمت ملک های در منطقه دزاشیب بسیار بالا می باشد. فضای سبز این محله نیز متناسب با مساحتی که محله دارد برای ساکنین بسیار قابل قبول است که می‌توان به بوستان مینا، پارک مهر و پارک گل محمدی شاره کرد. این پارک‌های کوچک و بزرگ یک مکان خوب تفریحی برای کودکان و میانسالان است. در معرفی مکان‌های تفریحی دزاشیب همچنین می‌توان به باغ‌های زیادی که در گذرهای این محله زیاد به چشم می‌خورد اشاره کرد. باغ مجدالدوله، باغ حاجی فخرالملک اردلان، باغ حاجی سید محمد صراف، باغ علاءالسلطنه، باغ ایگار و باغ نظر از جمله باغ‌های مهم در این محله هستند.

خانه نیما یوشیج در دزاشیب

جاهای دیدنی تهران در سال ۱۴۰۱

اما آنچه محله دزاشیب را نسبت به سایر محله‌های منطقه یک متفاوت کرده است، جاذبه‌های تاریخی آن است. با معرفی مکان‌های تفریحی دزاشیب که بیشتر تاریخی هستند شما را بیش از پیش شیفته این محله خواهیم کرد. از مهمترین مراکز تاریخی در این محله می‌توان به مسجد آقا شیخ علی شاره کرد که با قدمت ۲۰۰ سال از مساجد قدیمی به حساب می‌آید. مسجد عمر رمضون نیز با قدمت بیش از ۲۰۰ سال یکی از مهمترین مراکز تاریخی در این محله است. در کنار مساجد، حمام بوعلی نیز با قدمت ۱۵۰ سال یکی از ساختمان‌های قدیمی محسوب می‌شود. کوچه قورباغه که به دلیل قورباغه‌های زیادی که در این کوچه به علت آبگیری جمع می‌شدند، از گذر‌های مهم این محله است. تکیه سیدالشهدا نیز با قدمتی بیش از ۲۵۰ سال از قدیمی‌ترین تکیه این محله به شمار می‌آید. همه موارد گفته شده از بهترین جاهای دیدنی تهران در سال ۱۴۰۱ هستند.

سخن پایانی

با توجه به معرفی مکان‌های تفریحی دزاشیب، اگر علاقمند هستید در این محله ساکن شوید، ما آکس هوم را به شما پیشنهاد می‌کنیم. آکس هوم با سال‌ها فعالیت در منطقه یک تهران و استخدام مشاورانی که کاملاً به منطقه یک، تمام گذرها و خیابان‌ها آشنا هستند، می‌توانند شما را در امر خرید یا رهن و اجاره خانه کمک بسیاری کنند. این مجموعه با عضویت در اتحادیه املاک، تمام قراردادهای خود را بر مبنای قوانین وضع شده تنطیم می‌کند. بدین ترتیب می‌توانید با خیالی آسوده در خرید آپارتمان در محله دزاشیب، از ساکنان این محله باشید.آکس هوم یکی از بزرگترین و پر سابقه ترین املاکی ها در ایران بوده که تنها در زمینه خرید و فروش مسکن در تهران فعالیت دارد.

در این صفحه از آکس هوم قیمت خانه های دزاشیب قرار داده شده است که میتوانید با مشاهده آنها محدوده قیمتی را بدست آورید.