پـشتیبـانـی ۰۲۱۷۲۳۶۱
مسکن آکس هوم
مکان‌های تفریحی قیطریه
1401/04/20  /
  • مناطق و محلات تهران

مکان‌های تفریحی قیطریه

مکان‌های تفریحی قیطریه به علت شهرت بالای این منطقه خوش آب‌ و هوا، همه‌روزه میزبان افراد زیادی است. شاید شما هم به دنبال خرید آپارتمان در قیطریه باشید و حتما در جریان هستید که از محله‌های شمال شهر تهران است که طرفداران فراوانی در میان افراد مرفه نشین دارد. از علل محبوبیت این منطقه، وجود باغ‌های سرسبز و زیبایی است که با نام پارک قیطریه شناخته می‌شوند.

قیطریه در ابتدا ده کوچک در منطقه شمیرانات بود که به علت وجود گونه‌های مختلف جانوری، توسط پادشاهان قاجار، به ‌عنوان شکارگاه مورد استفاده قرار می‌گرفت. با گذشت زمان، باغ‌های این منطقه ییلاقی توسط بزرگان قاجار از مالکین قبلی، خریداری و به خانه‌های اشرافی و راه‌های هموار تبدیل شدند. امروزه منطقه قیطریه با وجود سازه‌های مختلفی مانند پارک قیطریه، از محله‌های مرفه نشین و پر رونق تهران با بیش از صدها هزار سکنه محسوب می‌شود.

مکان‌های تفریحی اندرزگو

از مکان‌های تفریحی این منطقه که در نزدیکی بولوار اندرزگو قرارگرفته دارد تپه قیطریه است. این مکان جزو مهم‌ترین و شناخته‌ شده‌ترین مکان‌های تفریحی قیطریه می‌باشد. تپه قیطریه از شمال به خیابان قیطریه، از جنوب به خیابان دهقان و از شرق به بولوار کاوه، وصل می‌شود. البته با وجود از بین رفتن این تپه به علت ساخت ‌و سازهای متعدد، تپه قیطریه هنوز هم به ‌عنوان یکی از مکان‌های تفریحی اندرزگو شناخته می‌شود.

بهترین خیابان قیطریه

محله قیطریه تهران از خیابان‌های لوکس و مرفه نشین زیادی تشکیل‌ شده است. برخی از این خیابان‌ها، همانند بولوار اندرزگو، خیابان قیطریه، خیابان شریعتی، بولوار کاوه، بزرگراه صدر و بولوار صبا را می‌توان جزو بهترین خیابان قیطریه به شمار آورد. همچنین خیابان‌هایی نظیر بزرگراه صدر، خیابان چیذر، خیابان کریمی، خیابان خلیلی و... نیز از خیابان‌های معروف منطقه قیطریه می‌باشند.

کافه‌های قیطریه

از دیگر مکان‌های تفریحی این منطقه تهران که جوان‌ترها برای دورهمی های شبانه خود به این مکان‌ها مراجعه می‌کنند کافه‌ها و رستوران‌های موجود در این منطقه است. کافه‌های منطقه قیطریه به پاتوقی عالی و ایده آل برای جوان‌ها تبدیل ‌شده‌اند. 

در واقع منطقه قیطریه به دلیل وجود کافه‌ها و رستوران‌ها به ‌عنوان قطب خوراکی شمال تهران محسوب می‌شود. از مهم‌ترین کافه‌های و مکان‌های تفریحی قیطریه می‌توان به کافه فانتینو، کافه لمنز، کافه کمپانی، کافه بلاژیو، کافه سولیس و... اشاره کرد.

زندگی در قیطریه

همچون سایر محله‌های منطقه یک تهران، محله قیطریه نیز دارای برج‌های بلند، ساختمان‌ها، رستوران‌ها و مغازه‌های لوکس و زیبا می‌باشد. شرایط زندگی در قیطریه بسیار مطلوب و ایده آل است. این منطقه از امکاناتی مانند فرهنگسرای ملل، پارک قیطریه و مجتمع چمران، برخوردار بوده و در کنار آن، مراکز خریدی همانند سانا، مجتمع تجاری اندرزگو و خانه الماس در این منطقه قرار دارند.

مسیر رفتن به قیطریه

برای دستیابی به مکان‌های تفریحی این منطقه لازم است با مسیرهای دسترسی به آن، آشنایی داشته باشید. خیابان قیطریه در منطقه یک جغرافیایی تهران، پایین‌تر از محله‌های فرمانیه و نیاوران، واقع ‌شده است. منطقه قیطریه از طرف شمال به اندرزگو و بولوار صبا، از طرف جنوب به بزرگراه صدرا و بولوار کاوه، از سمت شرق به منطقه چیذر و بولوار قیطریه و از سمت غرب به خیابان شریعتی، وصل می‌شود. به علت دو طرفه بودن کلیه بزرگراه‌ها و خیابان‌های منتهی به محله قیطریه، امکان دسترسی به این منطقه از هر 4 سمت وجود دارد.

همچنین مسیر رفتن به قیطریه از طریق بزرگراه صدر، به شکل مستقیم می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از خط 1 مترو تهران به محله قیطریه دسترسی پیدا کنید.

جمع بندی

 منطقه خوش آب ‌و هوای قیطریه، مکانی عالی و ایده آل برای زندگی و کسب ‌و کار می‌باشد. وجود مکان‌های تفریحی قیطریه، خرید، رهن یا اجاره مسکن در قیطریه و یا مغازه در این منطقه را رونق داده است و برای این کار باید به بنگاه‌های معتبر مراجعه کنید. از بنگاه‌های معاملاتی شناخته ‌شده در این منطقه، ایکس هوم است. این بنگاه با سابقه 20 ساله، آماده خدمت‌رسانی به افراد در زمینه خرید، رهن و اجاره کلیه املاک مسکونی و تجاری است. در این مرکز، خرید و فروش، اجاره یا رهن هر کدام از املاک مانند آپارتمان‌ها، برج‌ها، پنت هاوس‌ها، زمین‌های کلنگی و...، مشاورین تخصصی خود را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید 2 نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}
امیرعلی منصوری
واقعا این منطقه یکی از تاپ ترین جاها برای زندگیه
قدرشناس
بهترین کافه های قیطریه رو هم اگه بذارید خیلی خوب میشه که نظرات دوستان رو بخونیم دنبال یه کافه دنج میگردم توی قیطریه که پاتوق کنم هنوز پیدا نکردم اونی کن میخوام رو