پـشتیبـانـی ۰۲۱۷۲۳۶۱
مسکن آکس هوم
5 منطقه برتر تهران برای زندگی
1398/12/07  /
  • دانستنی های عمومی ملکی

5 منطقه برتر تهران برای زندگی

خانه، ارزشمندترین دارایی ایرانی‌ها

بسیاری از افرادی که خانه خریده‌اند بر این باورند که «خانه ارزشمندترین دارایی آنهاست». ملک یک کالای سرمایه‌ای است و بسیاری از افراد تلاش می‌کنند تا به هر قیمتی شده صاحب‌خانه شوند. طبق آمار بانک مرکزی ایران در سال ۱۳۹۲ حدود ۶۴ درصد از خانوارها در مسکن شخصی و ۲۵.۸ درصد در مسکن استیجاری زندگی می‌کنند. مابقی نیز در مسکن درحال خدمت یا رایگان ساکن هستند. این آمار نشان می‌دهد که خرید خانه و داشتن ملک برای ایرانیان بسیار مهم است. اما در ادامه قصد داریم به بررسی پنج ناحیه مهم تهران برای زندگی اشاره کنیم.

بهترین مناطق تهران در یک نگاه

برای خرید خانه به‌ویژه در شهرگرانی چون تهران چطور باید محله مناسب را انتخاب کرد؟ طبق یک تحقیق دانشگاهی، مناطق سه،، یک، دو و 22 و پنج توسعه‌ یافته‌ ترین مناطق تهران برای سکونت هستند. در این تحقیق شاخص‌های توسعه یافتگی شامل سن و نوع بنا، درصد باسوادی جمعیت ساکن و افراد دارای تحصیلات عالی، سرانه کاربری در بخش آموزش، تراکم پایین جمعیت، کم بودن بیکاری، میزان استفاده از رایانه و اینترنت، عوامل زیست محیطی و دسترسی به زیرساخت‌های شهری در نظر گرفته شده است. در ادامه به‌طور اختصاصی به هریک می‌پردازیم.

منطقه 3 تهران

این منطقه از مناطق شمال شرقی تهران محسوب می‌شوند که برای سکونت عالی هستند. اگر جزو آن دسته از افراد هستید که مایل هستید خانه‌‌ای گران‌تر اما با دردسر کمتر داشته باشید، محله‌هایی چون دروس، قلهک، دولت، ونک، ظفر، آرارات، احتشامیه، پارک وی، نوبنیاد، کاووسیه، قبا، اختیاریه، امانیه، داوودیه، زرگنده، حسن‌آباد، سیدخندان و میرداماد را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این محله‌ها علاوه بر اینکه زنده و شلوغ هستند دارای دسترسی آسان به همه امکانات شهری‌اند.

نقشه منطقه 3 تهران | 5 منطقه برتر تهران برای سکونت

مناطق مهم منطقه 3

دراین منطقه از شهر تهران خیابان‌های مهمی وجود دارد که می‌توان به خیابان‌های پاسداران، دیباجی، شریعتی، آرش، نلسون ماندلا، ولیعصر، ملاصدرا، شیخ‌بهایی، میرداماد سئول اشاره کرد. این مناطق با بزرگراه‌های مهمی چون شهید سلیمانی، همت، حقانی، مدرس، کردستان، چمران، هاشمی رفسنجانی، صدر و تونل نیایش در تماس است. به‌همین دلیل از دسترسی خوبی برخوردار است و برای عبور و مرور در این محله، داشتن یک خودروی شخصی الزامی نیست. امکانات رفاهی معروفی در این منطقه قرار دارد که شرایط خوبی را برای ساکنان این منطقه فراهم ساخته است؛ مثل انواع سینماها، فضاهای سبز و مناطق فرهنگی. این منطقه دسترسی خوبی نیز به مراکز درمانی دارد. 

منطقه 1 تهران

این منطقه از پایتخت در محدوده‌ی شمالی تهران قرار دارد و از لحاظ دسترسی به حمل و نقل عمومی مقداری مشکل است اما گران‌ترین خانه‌ها با امکانات زیاد در این منطقه قرار داد. این منطقه را یکی از مناطق خلوت تهران می‌توان نامید و دلیل آن گرانی مسکن در این قسمت از شهر می‌باشد. از محله‌های مهم منطقه 1 می‌توان به سوهانک، ولنجک، تجریش، قیطریه، نیاوران، دارآباد، الهیه، محمودیه، آجودانیه، مینی‌سیتی، زعفرانیه، فرمانیه، ازگل، چیذر، دزاشیب، کاشانک، فرشته، جماران، کامرانیه، صابقرانیه و باغ فردوس اشاره کرد. این محلات از نظر مسکن بسیار گران بوده اما امکانات و شرایط رفاهی بی‌نظیری دارد.

نقشه منطقه 1 تهران | 5 منطقه برتر تهران برای سکونت

مناطق مهم منطقه 1

منطقه 1 تهران از مناطق فوق‌العاده تهران برای سکونت محسوب می‌شود چرا که از نظر دسترسی به اماکن فرهنگی و تفریحی، مراکز خرید و درمان و حمل و نقل شهری در وضعیت مطلوبی قرار دارد. از خیابان‌های مهم این ناحیه می‌توان به خیابان‌های نیروی زمینی، مژدی، لواسانی، اندرزگو، پاسداران، باهنر، نیاوران، عزت‌الله انتظامی (سپند)، پورابتاج، افتخاری، قیطریه، کاوه، شریعتی، ولیعصر، فرشته، مقدس اردبیلی، ولنجک، اعجازی، بهزادی، دربند و فیضیه اشاره کرد. این منطقه به‌دلیل داشتن فضاهای سبز و اماکن گردشگری زیاد یکی از جذاب‌ترین مناطق تهران محسوب می‌شود. همچنین به‌دلیل وجود سفارت‌خانه‌های متعدد در این محدوده، امنیت بالایی در این محدوده حاکم است.

برای مشاهده‌ی آگهی‌های آپارتمان‌های ولنجک کلیک کنید.

منطقه 2 تهران

این منطقه از تهران از مرکز تهران شروع و تا شمال غربی آن ادامه دارد. این منطقه نیز از مناطق بسیار خوب و باکیفیت تهران است که مناسب یک زندگی بی‌دغدغه می‌باشد. از محله‌های معروف و خوب آن می‌توان به شهرک غرب، سعادت‌آباد، ونک، گیشا، صادقیه، ستارخان، آیت‌الله کاشانی، سیمون بولیوار و اشرفی اصفهانی می‌توان نام برد. این منطقه به دلیل قرارگیری بسیاری از ارگان‌های مهم و شرکت‌های معروف، جزو مناطق شلوغ تهران محسوب می‌شود ولی همین دلیل باعث شده از بابت امکانات رفاهی، گردشگری و درمانی بی‌نیاز باشد.

نقشه منطقه 2 تهران | 5 منطقه برتر تهران برای سکونت

مناطق مهم منطقه 2 تهران

این قسمت از شهر نیز خیابان‌های مهمی نظیر خیابان آزادی، ستارخان، شادمهر، زنجان، حبیب الله، تیموری، گلاب، سازمان آب، مرزداران، کوی نصر و آیت‌الله کاشانی اشاره کرد. همچنین دیگر مسیرهای دسترسی مهم آن تونل توحید و اتوبان‌هایی چون یادگار امام، شیخ فضل‌الل نوری، چمران، جلال‌ آل‌احمد، اشرفی اصفهانی، جناح، حکیم، همت و هاشمی رفسنجانی می‌باشد.

برای مشاهده‌ی آگهی‌های آپارتمان‌های ونک کلیک کنید.

منطقه 22 تهران

منطقه 22 تهران از غربی‌ترین مناطق می‌باشد که در چندین سال اخیر، ساخت و ساز بسیاری در این منطقه انجام شد و آبادانی و توسعه را به این نقطه از شهر تهران آورد. دهکده المپیک، شهرک مسکونی چیتگر و دریاچه خلیج‌فارس از بهترین نقاط این ناحیه به‌شمار می‌رود. این نواحی برای کسانی‌که زندگی در آپارتمان‌ها و برج‌های سربه‌فلک کشیده را ترجیح می‌دهند، مناطق مناسبی محسوب می‌شود. همچنین این منطقه به دلیل قرارگیری در خارج از شهر مرکز شهر تهران، از خلوتی و آرامش و همچنین هوای پاکیزه برخوردار است.

نقشه منطقه 22 تهران | 5 منطقه برتر تهران برای سکونت

مناطق مهم منطقه 22 تهران

این منطقه به اندازه دیگر مناطق درون‌شهری تهران از خیابان‌های مهم زیادی برخوردار نیس اما از معدود خیابان‌ها مهم آن می‌توان به خیابن‌های اردستانی، پژوهش، علیمردانی، هوانیروز و دهکده المپیک اشاره کرد. اما اتوبان‌های مهمی با منطقه 22 ارتباط دارد؛ مثلا بزرگراه شهید فهمیده، تهران-کرج، مهدوی کنی، علامه جعفری، همدانی و خرازی. به دلیل تجمع جمعیت در این منطقه، مراکز درمانی، تفریحی و گردشگری خوبی در این ناحیه ساخته شده است. تقریبا تمام امکانات رفاهی در این منطقه، به اضافه آرامش و خلوتی نسبی را خواهید داشت.

منطقه 5 تهران

منطقه 5 تهران هم یکی از محدوده‌های شمال غربی آن محسوب می‌شود که دسترسی خوبی به خیابان‌ها و اتوبان‌ها و همچنین حمل و نقل عمومی دارد. این منطقه یکی از قدیمی‌ترین مناطق تهران است که بسیاری از شرکت‌ها و ادارجات دولتی در این منطقه قرار گرفته‌اند. همچنین دسترسی خوبی به مراکز خرید، مراکز درمانی، اماکن تفریحی و گردشگری دارد. همین مزایا، این منطقه را از دیگر مناطق دیگر متمایز می‌کند. شهران، جنت‌آباد، پونک، اکباتان، بلوار فردوس، باغ فیض، دهکده المپیک، آیت‌الله کاشانی، کوهسار، اشرفی اصفهانی، صادقیه و شاهین از محله‌های خوب این منطقه محسوب می‌شود.

نقشه منطقه 5 تهران | 5 منطقه برتر تهران برای سکونت

مناطق مهم منطقه 5 تهران

از خیابان‌های مهم این منطقه می‌توان به این موارد اشاره کرد: بلوار آیت‌الله کاشانی، خیابان فردوس، ناصر حجازی، بلوار اباذر، شهران، کوهسار، جنت‌آباد، کوروش، سیمون بولیوار، عدل، سردار جنگل، جوانمردان و شقایق. همچنین اتوبان‌های مهمی چون فهمیده، ستاری، باکری، اشرفی اصفهانی، حکیم، علامه جعفری، تهران-شمال، همت و آبشناسان در این محدوده قرار دارد که دسترسی را به این منطقه بسیار تسهیل می‌دهد.

سخن پایانی

تهران به‌دلیل امتیاز پایتختی و بازار کار مناسب خود و دیگر دلایل، بسیار شلوغ بوده و هوای آن، خصوصا در فصل‌های سرد، بسیار آلوده است. این مناطق بهترین مناطق آن هستند اما اگر دنبال یک خانه با حداقل جمعیت و آب‌و‌هوای ایده‌آل هستید، کمتر گزینه‌ای مثل آن را در تهران پیدا می‌کنید!

سوالات متداول

بهترین محله‌های منطقه 1 کجاست؟

سوهانک، ولنجک، تجریش، قیطریه، نیاوران، دارآباد، الهیه، محمودیه، آجودانیه، مینی‌سیتی، زعفرانیه، فرمانیه، ازگل، چیذر، دزاشیب، کاشانک، فرشته، جماران، کامرانیه، صابقرانیه و باغ فردوس.

خلوت‌ترین منطقه تهران برای سکونت کجاست؟

منطقه 22 تهران ب‌دلیل قرارگیری از مرکز شهر تقریبا یکی از خلوت‌ترین مناطق تهران به‌شمار می‌رود.

بهترین محله‌های منطقه 3 کجاست؟

دروس، قلهک، دولت، ونک، ظفر، آرارات، احتشامیه، پارک وی، نوبنیاد، کاووسیه، قبا، اختیاریه، امانیه، داوودیه، زرگنده، حسن‌آباد، سیدخندان و میرداماد.

 

دیدگاهتان را بنویسید 0 نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}