پـشتیبـانـی ۰۲۱۷۲۳۶۱
مسکن آکس هوم
گران ترین خانه دنیا کجاست؟
1400/06/31  /
  • دانستنی های عمومی ملکی

گران ترین خانه دنیا کجاست؟

قیمت گران ترین خانه در جهان

بنظر شما چه توجیحی می تواند برای خانه ای یک میلیارد دلاری (27000 میلیارد تومانی) وجود داشته باشد؟ پیش از آنکه وارد خصوصیاتی که باعث گرانی این ملک شده، شوید، اجازه دهید یک مساله را برای شما روشن کنیم که این خانه در واقع یک عمارت باشکوه است که در «کوت دازور» فرانسه واقع شده. منطقه ای بسیار بکر و ممتاز واقع در حدفاصل بندر «نیس» و «موناکو» و از آن با عنوان «بهشت بیلیونرها» یاد می شود. این ملک اکنون عنوان گران ترین خانه جهان را در اختیار دارد.

لوکیشن گران ترین خانه دنیا

به گزارش axhome.ir جامع ترین وب سایت جست و جوی املاک کشور در محله های منطقه 1 و محله های منطقه 3 تهران، این عمارت باشکوه، خانه ای با عنوان Ville Les Cèdres در مرکز جزیره «سن ژان کاپ فرا» است. رسانه های فرانسوی مشخصات منحصر بفرد این عمارت باشکوه را ۱۰ اتاق خواب، تالار رقص باله، دربان و نگهبان، کلیسا، استخر شنای ۵۰ متری حفر شده در داخل یک صخره، باغ زمستانی و اصطبلی با گنجایش ۳۰ اسب اعلام کرده اند.

گلخانه و باغ گیاهشناسی گران ترین خانه دنیا

اما در کنار تمامی این خصوصیات، آنچه که به این خانه مجلل ارزش فوق العاده ای بخشیده، «باغ گیاهشناسی» داخل آن است که از آن به عنوان یکی از زیباترین باغ های خصوصی در اروپا یاد می شود. این باغ ۱۴.۱۶۵ هکتار مساحت و ۲۰ گلخانه دارد که ۱۵ باغبان تمام وقت از آن مراقبت می کنند. در این باغ زیبا، ۱۵ هزار گونه نایاب گیاهان حاره ای به چشم می خورد و بزرگترین مجموعه گیاهان نایاب اروپا را نیز در اختیار دارد.

به گزارش فوربز، وبسایت اخبار پول و مالی Bursier.com با انتشار این خبر اینگونه می نویسد: تاکنون ارزش هیچ یک از معاملات ملکی حتی در سطح جهانی، به اندازه این ملک نرسیده و رکورد قبلی متعلق به فروش مزرعه ای ۲۱۰ هزار هکتاری در تگزاس بود که به مبلغ ۲۷۵ میلیون دلار به فروش رسید.

اما اکنون این رکورد متعلق به منطقه «سن ژان کاپ فرا» است که بالاترین قیمت هر متر مربع را در جهان دارد. بنابر اعلام وبسایت le-gotha.com قیمت هر متر مربع خانه در این جزیره ۲۰۰ هزار یورو است. طبق اعلام این وبسایت، بیش از۵۰ ویلا از مجموع ۶۰۰ ویلایی که در این منطقه وجود دارند، به اندازه وزن خود با ارزش طلا برابری می کنند. البته نباید فراموش کرد که تعداد ویلاهای موجود برای فروش در این جزیره بسیار محدود است چراکه بسیاری از مالکین به شدت تمایل دارند تا سرمایه و دارایی ملکی خود را در این منطقه حفظ کنند حتی اگر قرار باش سالی تنها یک هفته به ویلای خود سر بزنند.

جزیره «سن ژان کاپ فرا» و منطقه presqu’île در آن، با جمعیت اندکی بیش از ۲۰۰۰ نفر، همیشه پذیرای چهره های شناخته شده، سلبریتی ها، اعضای خانواده های سلطنتی و برخی از ثروتمندان شناخته شده جهان بوده و برای افرادی که بندر «موناکو» دیگر دلشان را زده، محل خوبی برای فرار از آن و تنوع بیشتر محسوب می شود.

«ادواردو ساورین»، از اعضای موسس و میلیاردر فیسبوک نیز در ماه ژوئن برای برگزاری مراسم ازدواج خود در این جزیره، «گرند هتل» کاپ فرا را به طور کامل برای ۳۵۰ میهمان خود اجاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید 0 نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}