پـشتیبـانـی ۰۲۱۷۲۳۶۱
مسکن آکس هوم
بازسازی ساختمان های کلنگی و قدیمی
1400/05/09  /
  • مقاله های تخصصی ملکی

بازسازی ساختمان های کلنگی و قدیمی

بازسازی ساختمان های قدیمی شهر ها

همه شهرهای جهان به طور مداوم در روند ساخت و ساز و تخریب زندگی می کنند و ساختمان های قدیمی و سیستم های زیرساختی قدیمی را برای پاسخگویی به نیازهای جدید ساکنان خود جایگزین می کنند ، و شاید این در بسیاری از موارد اجتناب ناپذیر باشد ، اما راهی برای بازیافت برخی ساختمان ها وجود ندارد. به عنوان مثال ما آب و ضایعات را بازیافت می کنیم و این امر باعث کاهش هزینه های عملیات نوسازی شهری و مدت زمان اجرای آنها می شود، اما در ساختمان ها چه؟

استفاده مجدد تطبیقی ​​به چه معناست؟

واژه استفاده مجدد تطبیقی به معنی تجدید و استفاده مجدد از ساختمان ها و زیرساخت های قدیمی ، پس از عمر مفید آن ها است. تبدیل کارخانه های متروکه به موزه یا هتل ، تبدیل ساختمان های قدیمی به خانه های آپارتمانی یا تبدیل راه آهن قدیمی به پارک ، به طور فزاینده ای با مفهوم رشد پایدار شهری مرتبط می شود.

تأثیرات منفی زیست محیطی ساخت و ساز

بخش پررونق ساخت و ساز در پرتو موج سریع شهرنشینی جهانی به افزایش تخریب محیط زیست دامن می زند، زیرا منبع اصلی آلودگی است و در نتیجه منجر به تغییر آب و هوا می شود. مانند بیل مکانیکی دیزلی و ژنراتورهایی که تولید گازهای مضر مانند اکسید نیتروژن ، مونواکسید کربن، ذرات بزرگ و ذرات ریز را ایجاد می کنند.

در نتیجه مقدار زیادی زباله تولید می شود که می تواند تا سال 2025 به 2.2 میلیارد تن برسد. تخریب ساختمانهای قدیمی برای ایجاد ساختمان های جدید منجر به تولید حجم زیادی زباله ساختمانی عمدتا غیر قابل بازیابفت می شود. به عنوان مثال ، در سال 2014 ، تخریب در ایالات متحده آمریکا خود به تنهایی منجر به تولید 534 میلیون تن آوار شد.

مزایای استفاده مجدد تطبیقی

استفاده مجدد سازگار با توجه به افزایش آگاهی زیست محیطی و همچنین مزایای بالقوه ناشی از عدم نیاز به ایجاد زیرساخت از ابتدا و در عین حال صرفه جویی در مقدار زیادی از مصالح ، زمان ساخت و صرفه جویی در انرژی ، مورد استقبال روزافزون معماران ، سازندگان و توسعه دهندگان قرار می گیرد.

کارشناسان تخمین می زنند که در دهه آینده 90 درصد از توسعه دهندگان املاک و مستغلات به جای ساختن ساختمان های جدید بر روی استفاده مجدد از ساختمانهای موجود کار خواهند کرد. استفاده مجدد تطبیقی ​​هزینه توسعه ساختمان ها و زیرساخت های جدید را کاهش می دهد.

هنگام محاسبه هزینه های مجوزهای ساختمان ، کارگران و مصالح ساختمانی ، هزینه استفاده مجدد از ساختمانها 15 تا 20 درصد کمتر و سریعتر از تخریب و ساخت ساختمان های جدید است. شاید آنچه جذابیت ایده را افزایش می دهد ، حفظ تاریخ ، فرهنگ و معماری و سهم آن در توسعه اقتصاد دایره ای در کشورهاست.علاوه بر این ، ساختمان های مجددا استفاده می شوند، جذابیت خاصی دارند که به سختی می توان آنها را در طراحی معاصر ترکیب کرد.

بازسازی خانه کلنگی

نمونه های بازسازی سودمند

تعداد زیادی نمونه معتبر در سراسر جهان از استفاده مجدد تطبیقی ​​وجود دارد. از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده مجدد از نیروگاه معروف Battersea در لندن در توسعه مختلط شامل آپارتمان ها ، ادارات و امکانات تفریحی
  • تبدیل نیروگاه دیگری در لندن در منطقه Bankside ، به موزه هنر تیت
  • تبدیل راه آهن متروکه بلند در منهتن به باغی معلق ، که سالانه میلیون ها نفر را به خود جذب می کند
  • تبدیل استادیوم المپیک پکن در سال 2008 به مرکز خرید

روندهای استفاده مجدد تطبیقی

شاید امروزه حفظ مکان های تاریخی از طریق استفاده مجدد تطبیقی ​​برای اهداف فرهنگی و گردشگری گزینه غالب باشد ، اما در مورد ساختمان های مدرن که عملکرد خود را از دست داده اند چطور؟ آیا می توان از آن به صورت تطبیقی ​​مجدد استفاده کرد و برای چه هدفی؟

این ممکن است با تعریف سنتی استفاده مجدد تطبیقی ​​سازگار نباشد چون این ساختمان ها تاریخی نیستند ، اما از ساختارها و سازه های مختلف فیزیکی برای افزایش عمر استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید 0 نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}