پـشتیبـانـی ۰۲۱۷۲۳۶۱
مسکن آکس هوم
فروش آسان خانه و آپارتمان
1400/06/30  /
  • دانستنی های عمومی ملکی

فروش آسان خانه و آپارتمان

فروش آسان خانه یکی از سخت ترین کارهاست و ظرافت های خاص خود را دارد. بسیاری از فروشندگان خانه های خود را برای فروش کاملا خالی می کنند و بسیاری دیگر به دلیل اینکه فکر می کنند چون می خواهند خانه خود را بفروشند نباید هزینه ای برای ترمیم و زیبایی بیشتر آن بکنند. خانه خود را به شکل بهم ریخته و با همان خرابی ها و کثیفی ها به معرض فروش می گذارند که این مساله حتی سبب تنزل جدی قیمت پیشنهادی ازسوی خریدار یا فراری شدن آنها می شود.

نکات کلیدی فروش آسان و سریع ملک

اگر شما هم می خواهید خانه خود را هوشمندانه در معرض فروش قرار دهید، این 13 روش را دنبال کنید. در پس این روش ها لازم است تا بدانید بهترین زمان برای فروش خانه چه وقتی از سال یا چه فصلی است؛ و اساسا سریعترین راه فروش خانه چیست. البته ما مشاورین املاک آکس هوم نیز با ایجاد این سایت، راهی آسان و سریع را جهت خرید و فروش یا رهن و اجاره خانه و آپارتمان در شمال شهر تهران را پیش پای شما قرار داده ایم.

چگونه خانه را آسان تر بفروشیم؟

به گزارش axhome.ir بزرگ ترین وب سلایت خرید و فروش آپارتمان در منطقه 1 و منطقه 3 تهران، فروش خانه به خصوص در دوران رکود بازار کاری بسیار سخت و طاقت فرسایی است؛ اما با برجسته کردن ویژگی های مثبت، نقاط قوت و کاستن از ضعف ها به راحتی می توانید خانه خود را برای فروش در معرض دید همگان قرار داده و شانس فروش آن را به حداکثر برسانید. لابد می پرسید چگونه؟ ما این 13 راهکار را برای شما درنظر گرفته ایم تا در هنگام بازدید خریدار را جذب کرده و با رضایت تمام و نوشتن قولنامه، به یک دفتر مشاور املاک معتبر رفته و مراحل انتقال سند ملک خود را طی کنید.

مرتب کردن خانه هنگام فروش

مهم ترین چیزی که باید قبل از آماده کردن خانه خود برای فروش درنظر بگیرید این است که خانه خود را از شر هرگونه شلختگی و به هم ریختگی خلاص کنید. قانونی را وضع کنید که به ازای هر وسیله جدیدی که وارد خانه می شود، یک وسیله کهنه را از خانه خارج کنید. یکی از مسایلی که باعث به هم ریختگی و شلوغی خانه ها می شود، استفاده زیاد از مبلمان و وسایل منزل است. فروشندگان حرفه ای پیشنهاد می کنند که در هنگام به فروش گذاشتن خانه خود، دست کم نیمی از وسایل و مبلمان را از خانه خارج کنید. با این کار خانه شما بسیار بزرگ تر و دلبازتر بنظر می رسد.

دسته بندی مبلمان ها

حتما یادتون هست که در گذشته ای نه چندان دور رفت و آمد ها و مهمونی ها به تعداد و با جمعیت زیاد انجام می شد. خانواده های میزبان نیز در صورت داشتن مبل و کاناپه یا مجبور بودن آن ها را جمع کرده و در گوشه تراس قرار دهند، یا اینکه آن ها بچسبانند به دیواره ها تا فضای وسط حال و پذیرایی بزرگ تر جلوه کند.

عمل فوق بصورت شرطی درآمده و هنوز هم اکثر مردم تصور می کنند که با عقب بردن مبلمان خانه می توانند خانه را بزرگتر جلوه دهند؛ اما این فرضیه غلط بوده و امروزه محققان علوم روانشناسی دکوراسیون به این نتیجه رسیده اند که بهتر آن است که، فقط کافیست مبلمان هایی از یک مدل یا یک رنگ را دور هم قرار داده و تکه های آن را از یکدیگر فاصله دهید. بدین ترتیب فضای اتاق به دو دلیل اصلی بزرگ تر جلوه می کند: 1 اینکه، شما فضای بیشتری را برای هر دست مبلمان خود اختصاص داده اید و 2 اینکه، با فاصله دادن بین آن ها و ایجاد فضایی جهت عبور و مرور از بین آن ها تاثیر روانشسانی مد نظر را جهت بزرگ جلوه داده اتاق بر بازدید کننده گذاشته اید.

همچنین توصیه می شود اگر اتاق پذیرایی و حال شما دارای گنجایش مناسبی است، از دو دست مبلمان متفاوت و غیر همرنگ استفاده کنید.

اتاق ها را به محل زندگی تبدیل کنید

اگر در خانه شما اتاقی هست که تنها از آن برای جمع کردن وسایل به درد نخور استفاده کرده اید و بیشتر شبیه انباری است تا اتاق، بهتر است آن را به کلی زیر و رو کرده و به اتاقی تبدیل کنید که به ارزش خانه شما بیافزاید. به راحتی می توان با افزودن یک صندلی دسته دار، یک میز کوچک و یک چراغ، این اتاق بلااستفاده را به یک اتاق راحت و دنج برای مطالعه تبدیل کرد. اگر می خواهید این اتاق بیشتر جلوه پیدا کند و ارزش خانه شما را چند برابر کند، می توانید دستی به سر و گوش دیوارها بکشید و روی آنها را با پارچه و پرده بپوشانید. برای کف هم می توانید از موکت یا فرش های ارزان قیمت استفاده کنید و با قرار دادن چند پشتی و کوسن، این اتاق را به یک اتاق نشیمن سنتی برای استراحت و لم دادن و حتی اتاقی برای یوگا و مدیتیشن تبدیل کنید.

نورپردازی خانه

یکی از کارهای مهمی که می تواند یک خانه خفه و قدیمی را به خانه ای دلباز، گرم و صمیمی تبدیل کند، نورپردازی عالی است و این درحالیست که بسیاری از خانه های ما از این موهبت بی بهره هستند. برای حل این مشکل، کمی نور خانه های خود را افزایش دهید. در اینجا برای هر ۵ متر مربع، افزایش ۱۰۰ وات به نور خانه کفایت می کند. برای هر اتاق تنها به یک یا دو لامپ یا دو طیف مختلف نوری بسنده نکنید بلکه آنرا به سه طیف نوری افزایش دهید. این نورپردازی می تواند روی سقف و کناف های آن، زیر کابینت، روی میز و خیلی فضاهای دیگر خانه انجام شود. حالا منظور ما این نیس که از تمامی این لامپ ها و چراغ ها بصورت شبانه روزی روشن بگذارید، آن هم با خطرات جبران ناپذیری که مصرف زیادی انرژی به دنبال دارد. با این کار شما هم خریدار آپارتمان یا ملک خود را در صورت علاقمندی به فضای نورانی از این امکان خانه خود مطمئن می کنید، و هم در هنگام بازدید با روشن کردن حداکثری چراغ ها فضا را بزرگ تر نشان می دهید.

اتاق ها را بزرگتر جلوه دهید

برای آنکه اتاق های خود را بزرگتر معمول جلوه دهید، در آنها از همان رنگی استفاده کنید که روی دیوارهای اتاق مجاور از آن استفاده کرده اید. اگر آشپزخانه یا اتاق پذیرایی شما کوچک است، استفاده از تم یکپارچه این حس را القا می کند که فضای بزرگتری دارید. اگر خانه شما نورگیر، پاسیو یا حیاط خلوت دارد، با استفاده از رنگ آمیزی سبز، می توانید سبب انعکاس نور طبیعی در آن شوید بدین ترتیب فضای خانه بزرگتر به نظر می رسد. یکی دیگر از ترفندهای طراحی منزل این است که برای رنگ آمیزی دیوارها نیز از همان رنگ کفپوش ها، فرش ها و پرده ها استفاده کنید. بدین ترتیب فضای خانه بزرگتر بنظر می رسد و حس یکپارچگی را القا می کند.

رنگ نشیمن را خنثی کنید

رنگ آمیزی هال و پذیرایی و اتاق نشیمن با رنگ های طبیعی و خنثی، کمک می کند تا فضای خانه از حالت از مد افتاده و قدیمی فاصله بگیرد. حتی اگر دیوارهای اتاق پذیرایی کاملا سفید هستند، از فرصت استفاده کنید و نیمی از آنرا به رنگ های گرم یا خنثی درآورید. امروزه، تعریف رنگ خنثی کاملا عوض شده و طیفی رنگی فراتر از رنگ بژ یعنی از عسلی تا سبزآبی ملایم را دربر می گیرد.

ایجاد رنگ های متنوع در خانه

در استفاده از رنگ های تیره برای سرویس های بهداشتی، ناهارخوری یا اتاق خواب نهراسید. استفاده از رنگ های عمیق و پررنگ می تواند فضا را صمیمانه تر، مهیج تر و حتی راحت تر جلوه دهد. البته مجبور نیستید که در این کار افراط و تفریط کنید بلکه می توانید تنها یکی از دیوارها را به رنگ تیره درآورید تا نگاه ها را به سمت شومینه زیبای خود یا پنجره های عاشقانه پذیرایی جلب کنید. همچنین بجز رنگ آمیزی، می توانید از سنگ کوب های دیواری و یا کاشی هایی با طرح سنگ های مرمری یا تراورتن بهره ببرید.

در چیدمان تابلوها و دیوار آویزها تنوع دهید

اگر در خانه شما هم مانند بسیاری از خانه های دیگر، آثار هنری و تابلوها را در یک خط مستقیم و یک ارتفاع مشخص روی دیوارها نصب شده، کاملا در اشتباه هستید. نصب تابلوهای نقاشی و تصاویر به شیوه کلیشه ای می تواند باعث شود که این آثار اصلا دیده نشوند. در مقابل، آثار هنری که به شیوه خلاقانه روی دیوار نصب می شوند آنها را به خوبی نشان داده و فضای خانه را جذاب تر و دیدنی تر می کند. پس سعی کنید این ساختارها را بشکنید و به چیدمان دیوارکوب ها و تابلوها تنوع ببخشید.

چیدمان سه تایی اساسیه

تلفیق و چیدمان وسایل درست در کنار هم فضای خانه را جذاب تر و صمیمانه تر نشان می دهد. وقتی صحبت از وسایل چشم نواز می شود، اعداد فرد به خصوص عدد ۳، جذاب تر است. همچنین به جای چیدن سه وسیله در یک خط مستقیم از ترکیبات مثلثی استفاده کنید و هر کدام از وسایل را در یک نقطه قرار دهید. همچنین ابعاد هم در این چیدمان مهم است. بنابراین اگر از ترکیبات سه تایی استفاده می کنید، حواستان به تنوع ابعاد و ارتفاع وسایل باشد. سعی کنید وسیله بزرگتر را عقب تر و کوچکترها را جلوتر قرار دهید. به منظور تاثیر حداکثری، وسایل هم رنگ، هم بافت و هم شکل را گروه بندی کنید.

طبیعت را به خانه بیاورید

خانه های جذاب تقریبا همیشه مملو از گل و گیاهان زیاد و بعضا گران قیمت هستند. شما می توانید همین تاثیر را با تغییر در باغچه حیاط خود ایجاد کنید. تاثیر استفاده از پرچین های بند در باغچه های محوطه ای، نصب آلاچیق و پوشش آن با بوته های مو و گل های یاس امین ادوله بیشترین تاثیر را در جذب بازدید کنندگان خواهد گذاشت. فراموش نکنید که تعداد گل های درون خانه و محل قرارگیری آن ها نیز به خانه رنگ و بو و انرژی بخشیده و تاثیری بسیار بیشتر از دکوراسیون های ثابت لاکچری بر مخاطب می گذارند. این دکورها بیشتر در خانه های لوکس انجام می شود، اما شما با همین عمل ساده می توانید خانه خود را به مانند یک پنت هاوس شیک، لاکچری و مدرن در بیاورید.

تغییرات ظاهری وسایل

شاید شما هم نتوانید هزینه های سنگین تعویض کابینت ها را تقبل کنید اما به راحتی می توان با تعویض درهای کابینت و دراورها و یا چسباندن ورقه ها و پوشش های رنگی و مقاوت مانند لمینت ها بر روی درها و دیواره آن ها، دستی به سر و روی خانه و آشپزخانه خود بکشید. همچنین می توانید هر وسیله جدیدی که به آشپزخانه می افزایید را به همان رنگ درآورید. به جای تعویض کامل ماشین ظرفشویی نیز تنها می توانید در آنرا تعویض کرده یا از برچسب های رنگی روی بدنه آن استفاده کنید. برای این منظور می توانید از شرکت سازنده استعلام کنید و ببینید که آیا آنها این خدمات را ارائه می دهند یا خیر؟ اگر این امکان وجود نداشت از ورقه های لمینت چسب دار استفاده کنید.

تعمیر خرابی ها و رفع نقص ها

پروژه های ناتمام می تواند خریداران احتمالی را فراری دهد. هرگونه نقص یا شکستگی کفپوش ها یک پرچم قرمز برای خریداران محسوب می شود. فراموش نکنید هزینه این تعمیرات جزیی بسیار کمتر از هزینه ای است که برای تخفیف یا تنزل قیمت خانه به بهانه این مشکلات باید بپردازید. حتی اگر هزینه ها و پول کسر شده از ارزش خانه را برابر کنید، خریدار انتظار دارد که به محض خرید آپارتمان از شما، بتواند به آن جا نقل مکان کرده و زندگی کند، نه اینکه قبل از سکونت زمانی را نیز به تعمیر خرابی ها و رفع ایرادات خانه شما اختصاص دهد.

کاشی های براق و جذاب

استفاده درست از کاشی هایی که به شکل حرفه ای انتخاب و رنگ بندی شده اند، جلوه مدرن و جدیدی به حمام و سرویس بهداشتی می بخشد. همچنین، تجهیز سرویس بهداشتی و حمام به وسایل و لوازم کافی باعث می شود تا خریدار احساس کند وارد یک مرکز پیشرفته شده و پس از خرید دیگر نیازی ندارد برای قرار دادن وسایل بیشتر قفسه های جدیدی در حمام و سرویس های بهداشتی خانه نصب کند. برای جلوه بهتر حوله ها را رول کنید و روی قفسه ها بچینید؛ از سبدها و شمع های تزیینی استفاده کنید چرا که این کار جلوه جذابی به حمام و سرویس بهداشتی می بخشد ضمن اینکه این کار هزینه چندانی هم ندارد اما در عوض بر قیمت خانه تاثیر چشمگیری می گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید 0 نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}