پـشتیبـانـی ۰۲۱۷۲۳۶۱
مسکن آکس هوم
مهم‌ترین نکات هنگام خرید آپارتمان
1400/08/01  /
  • دانستنی های عمومی ملکی

مهم‌ترین نکات هنگام خرید آپارتمان

خرید آپارتمان کار ساده ای نیست و بیشتر افراد اطلاعات کافی برای خرید آپارتمان را ندارند و به علت همین عدم آگاهی، اغلب با مشکل مواجه می شوند. ما در این نوشته به مهم ترین نکات هنگام خرید آپارتمان می پردازیم. پس ما را همراهی کنید.

رعایت نکات ضروری هنگام خرید آپارتمان

مهم ترین اقدام هنگام خرید آپارتمان، بازدید از آن است. اولین نکته مدنظر افراد برای خرید آپارتمان این است که آپارتمان موردنظر در چه محله و موقعیتی قرار دارد. برخی از مهم ترین نکات هنگام بازدید آپارتمان به قرار زیر است:

کوچه: کوچه ای که آپارتمان در آن واقع شده است از جهاتی حائز اهمیت است. کوچه باید عریض باشد تا امکان اثاث کشی و تردد ماشین وجود داشته باشد. از طرفی دیگر برخی کوچه ها بسیار پررفت وآمد هستند و خروج از منزل با ماشین دشوار است. بهتر است کوچه ای که آپارتمان در آن قرار دارد از هر جنبه ای بررسی شود.

آرامش: بیشتر افرادی که به دنبال آرامش هستند باید از خرید آپارتمان هایی که در مرکز شهر قرار دارند خودداری کنند. گرچه امکان دسترسی به امکانات راحت است؛ اما به دلیل ازدحام موجود، متقاضیان کمتری دارد. به تعداد واحدهایی که در ساختمان قرار دارد نیز توجه کنیدف زیرا واحدها هرچه بیشتر باشند ازدحام هم بیشتر است. همسایگی با بیمارستان، مدارس و دیگر ارگان های پررفت وآمد، آسایش افراد را مختل می کند.

امکان دسترسی به وسایل حمل ونقل عمومی: برای برخی افراد، دسترسی به مترو، تاکسی و اتوبوس های شهری مهم است.

نزدیک بودن به امکانات رفاهی: افراد برای اینکه مجبور نباشند برای یک خرید ساده، سوار ماشین شوند و مسافتی را طی کنند به این نکته توجه می کنند. نزدیک بودن سوپرمارکت، نانوایی و میوه فروشی، خود یک مزیت محسوب می شود.

همسایه ها: داشتن همسایه های خوب در داشتن یک زندگی ساکت و آرام نقش دارد. برای اطمینان می توان در ساعات مختلف به آپارتمان موردنظر رفت و سکوت حاکم بر ساختمان را بررسی کرد.

وضعیت ایمنی ساختمان: برای اطلاع از وضعیت ایمنی هنگام وقوع زلزله، نقشه های ساختمان و ستون های پارکینگ را می توان بررسی کرد.

عرض راه پله ها: در بیشتر ساختمان ها، اجازه جابه جایی وسایل با آسانسور را نمی دهند. پس عرض راه پله ها برای اثاث کشی راحت، مهم است.

پارکینگ: هنگام بازدید از آپارتمان به پارکینگ توجه کنید که دارای سقف است یا اینکه در فضای باز قرار دارد. پارکینگ های دارای سقف از خودرو در برابر تابش نور خورشید و بارش برف و باران محافظت می کنند.

امتیاز آب، برق، گاز: بهتراست مجزا بودن امتیازات انشعابات بررسی شود. در صورت مشاع بودن، طریقه محاسبه هزینه ها پرسیده شود.

نورگیر بودن آپارتمان: تابش نور کافی به خانه، روی روحیه افراد تأثیر مثبت می گذارد. می توان برای بررسی نورگیر بودن خانه یک بار هنگام روز و یک بار هنگام غروب از آپارتمان بازدید کرد.

نکات حقوقی مهم هنگام خرید و فروش آپارتمان

نکات حقوقی مهم هنگام خرید آپارتمان چیست؟

آشنایی با مسائل حقوقی جزو مهم ترین نکات هنگام خرید و فروش آپارتمان است که برخی از آن ها را شرح می دهیم:

بررسی کامل مدارک: مهم ترین و اولین قدم برای معامله، بررسی مدارک فروشنده یا وکالت نامه قانونی او است.

بررسی سند ملک: قبل از پرداخت پول باید اطلاعات لازم راجع به وضعیت سند آپارتمان کسب کرد.

تطبیق آپارتمان با وضعیت موجود آن: قبل از معامله، حتماً آپارتمان موردنظر را ازلحاظ عیب یابی، بررسی کنید.

معامله آپارتمان وراثتی: معاملات ورثه ای را باید با حضور و رضایت تمام وراث انجام داد.

تنظیم و ثبت سند: جهت جلوگیری از بروز مشکل، بهتر است تنظیم سند یا انتقال آن در دفتر ثبت اسناد رسمی انجام شود.

نتیجه گیری

گاهی افراد ممکن هنگام بازدید از یک واحد آپارتمان برخی نکات را فراموش کنند. برای یک خرید مطمئن می توان لیستی از نکاتی که باید مدنظر گرفته شود آماده کرد و با خود همراه داشت.

رعایت قوانین و گرفتن یک تصمیم درست هنگام خرید آپارتمان می تواند رضایت و آرامش شما و خانوادتان را فراهم کند. تلاش می کنید تا سقف آینده خود را با اطمینان بیشتری تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید 0 نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}